Špatně zvoleným fontem písma můžete zabít i kvalitní životopis!

Před několika dny mě požádala Andrea Grigerová, specialistka přes fonty, na můj názor při využívání fontů písma v personalistice.

Andrea je přesvědčená o tom, že font, který zvolíme, o nás hodně vypovídá, takže volba fontů v životopise jednoznačně vypovídá o charakteru a osobnosti uchazeče. Navíc v rovině podvědomí, kterou on sám většinou nevnímá a tím pádem ani nemá tendence ji ovlivňovat. Kdyby to nebylo takové klišé, napsala by „Můžeme v něm číst, jako v otevřené knize.“.

Společně s Andreou se shodujeme, že do firmy v oboru, který má vzbudit důvěryhodnost (např. bankovnictví), bychom rozhodně poslaly životopis napsaný patkovým fontem. Naopak do životopisu  pro zájemce o kreativní obory, bychom použily bezpatkový font. Není v tom žádná magie. Lidé reagují prostě stejně na vizuální charakteristiky fontu. Vědomě je nevnímají, ale podvědomě ano.

Z rozhovoru vznikl nejen článek, ale i tato audionahrávka, kterou si můžete poslechnout. Snad mě neukamenujete – přece jenom je to moje první zkušenost a mluvit na téma, které je hodně o podvědomém vlivu, to nebylo zrovna easy 🙂

A pokud raději čtete, než posloucháte, přečtěte si celý rozhovor přímo na stránkách Andrey:  psychologiefontu.cz

 

Díky a krásný předvánoční čas

podpis.2 small

Martina Koláčková

Profesi personalisty se věnuji více než 11 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Současně jsem průvodcem jednotlivcům při hledání toho nového zaměstnání. Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR analýzy, HR Branding, Recruiting, HR poradenství.
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce.
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *