UČÍM FIRMY I JEDNOTLIVCE, JAK AUTENTICKY DEFINOVAT A PRODAT SVOJI JEDINEČNOU HODNOTU.

Jsem Martina Koláčková

personalista, který firmám pomáhá s recruitingem a nastavením funkčního a kvalitního HR.  K čemu je to dobré? HR se stává partnerem a ne jen pouhou administrativou, zlepšuje se pracovní atmosféra, buduje se dobré jméno zaměstnavatele, snižuje se fluktuace a to vše vede ke zvyšování hodnoty firmy.

Pomáhám také jednotlivcům pojmenovat a uvědomit si své profesní a lidské kvality (silné a slabé stránky) a vytvořit funkční životopis či motivační dopis.

MOJE CESTY, KTERÝMI S VÁMI SDÍLÍM SVOJE KNOW-HOW 

služby na míru

nabídka služeb pro zaměstnavatele i jednotlivce hledající novou pracovní výzvu

e-booky

napsala jsem pro Vás 3 skvělé e-booky, které si můžete ihned stáhnout a přečíst

blog

najdete tu užitečné články a zamyšlení k tématu

LinkedIn

přidejte si mě do své profesní sítě a buďme v kontaktu

Facebook

Fan Page DOBRÁ PRÁCE bez frustrace

MOJE "PROČ" 

Personalistika 21. století je náročná disciplína, která má přesah do psychologie, marketingu, firemních procesů i dalších disciplín. A tato multidisciplinární profese mě, typického multipotenciála, baví a naplňuje. Díky tomu ji můžu dělat hlavou, ale i srdcem a přinášet vám tak funkční řešení.

DOKÁŽU POMOCI JEN TAM, KDE SKUTEČNĚ CHCETE POMOCI 

Dokážu se stejně dobře vcítit do lidí, kteří hledají práci, jako do role zaměstnavatele, který lidi přijímá proto, aby mu byli nápomocni při plnění podnikatelské vize. Dokážu vnímat lidskost i dopad na efektivitu a následný vliv na ekonomické výsledky.

Vidím u vás, že jste občas ve své situaci ztracení, frustrovaní a zahlcení informacemi, které Vám nepomáhají vyskočit ze svých myšlenkových map. 

Ty situace znám i ze svého života. Frustrace mě provázela celým mým dětstvím. Velký zlom nastal, když jsem se za našetřené peníze z brigád ocitla v Austrálii. Přepnula jsem z českého zažitého "to nejde" do nového modelu "vždycky existuje řešení, které nás posune blíž k našemu cíli." A v tomto paradigmatu úspěšně funguji už více než 20 let.

Vím, jak moc pomůže, když se můžete svěřit se svojí situací někomu, kdo tomu rozumí, dokáže situaci rozebrat a ukáže Vám tzv. světlo na konci tunelu, které jednoduše nevidíte (i kdyby bylo vedle Vás). Pak už je na Vás, jestli chcete skutečně opustit nefunkční model, nebo vám vyhovuje hledat důvody, proč to nejde. 

NEZAPOMNĚLA JSEM, JAK SE CÍTÍ KANDIDÁTI

Po vysoké škole jsem udělala jsem pro získání práce přece všechno (ekonomické studium VŠ v angličtině ukončené červeným diplomem, semestr v Lyonu apod.). Posílala jsem (z mého tehdejšího pohledu) vyšperkované životopisy na řadu pozic, kde jsem splňovala požadavky, ale nikdo ani neodepsal. Cítila jsem se znovu stejně bezmocná jako v dětství. Tak moc jsem se přece snažila. O to více jsem se na hledání upnula, ale týden od týdne moje sebevědomí rapidně klesalo, byla jsem frustrovaná.  Dnes vidím, že jsem na nové práci tak moc lpěla, že jsem kontraproduktivně veškerou energii blokovala a potenciální zaměstnavatele odrazovala.

Na tuto zkušenost jsem nikdy nezapomněla, a tak je pro mě snadné vcítit se do všech, co hledají práci. Díky pohledu personalisty vám dokážu poradit, čemu se vyvarovat a naopak jak co nejvíce autenticky prezentovat zaměstnavateli to, kdo skutečně jste. 

OCITLA JSEM SE NA DRUHÉM BŘEHU - V ROLI PERSONALISTKY

Nejdříve jsem působila v personální agentuře, později v mezinárodní společnosti a posledních 10 let působím jako personalista na volné noze.  

Stojím si zatím, že cílem personalisty není počet obsazených míst, ale počet dlouhodobě obsazených pracovních míst. Když doporučím do firmy nějakého zájemce o práci, chci, aby jejich vzájemné potřeby a hodnoty souzněly, protože kvalitní spolu-práce se buduje dobrými vztahy a vzájemným respektem.

Vystupuji v roli "partnera" zaměstnanců i zaměstnavatelů. Díky tomu jsou spokojení zaměstnanci (našli dobrou práci, kterou hledali), firmy (našli loajálního zaměstnance) i já (dobré reference dávají smysl mé práci a přináší mi další klienty).  Vzniká tak princip Win-Win-Win, kdy jsme vítězové všichni. 

ŽÁDNÉ UNIVERZÁLNÍ ŘEŠENÍ NEEXISTUJE

Jsem přesvědčená, že dlouhodobě prosperující firma musí mít spokojené zaměstnance, aby se mohli dobře starat o spokojené zákazníky. Vím, že obsazením pracovního místa práce personalisty nekončí, naopak teprve začíná, a proto je důležité mít zmapované personální činnosti, kritické body a nastavit veškeré procesy tak, aby byly smysluplné a funkční.

Ročně vidím kolem 5 tisíc životopisůmluvím se stovkami zájemců o práci i zaměstnanců.  Jsem ten, kdo se dokáže vcítit do vaší situace a najít možnosti, která nejsou na první pohled zřejmá. Nečekejte ode mně žádná univerzální plošně používaná řešení. Každá firma je jiná a je třeba pojmenovat a nastavit přesně to, co jí chybí, aby opět dobře fungovala jako celek. K tomu potřebuji součinnosti z vaší strany, tj. pokud nejste ochotni pro změnu něco udělat, nemám možnost vám pomoci. Instantní řešení nenabízím.

Těší mě, že jste dočetli až sem a budu moc ráda, pokud se budeme potkávat na mém blogu anebo Facebooku či Instagramu. Případně pokud vnímáte, že pro vás můžu být přínosem, tak se těším na vzájemnou spolupráci.

S úctou

Martina

POMÁHÁM FIRMÁM I JEDNOTLIVCŮM

"Za velmi krátkou dobu došlo k porozumění firemních potřeb a směru jakým se firma chce v budoucnu profilovat s ohledem na pracovní sílu. Tato synergie se velmi brzy promítla v našich zaměstnaneckých řadách, kdy firma přijímá jen ty správné a kvalitní zaměstnance, kteří jdou za cíli společnosti. Oceňuji zejména individuální přístup ke každé hledané pozici a nadstandardní služby. Za profesionální práci upřímně děkuji."
Ing. Pavel Sedláčekzaměstnavatel
"Paní Martina je velice empatická, upřímná a je mistrní ve svém oboru. Ještě jsem za svou životní praxi neviděla lépe napsaný inzerát, jako ten její. Nebyly v něm pouhé nic neříkající informace, byl v něm život. Během naší spolupráce jsem zjistila, že paní Martina má opravdu ten správný "čich" na lidi, přesně dokáže vycítit, jaký člověk se na danou pozici hodí, ať už jeho životopis vypadá jakkoli."
Lucie Momčeva zájemce o práci

(Všechny uváděné reference jsou z e-mailové komunikace, zveřejněné se souhlasem zákazníků)

ZŮSTAŇME V KONTAKTU

Přijďte za mnou na sociální sítě, kde můžeme debatovat na aktuální témata a kde s Vámi sdílím své know-how.