Vsadíte všechno na jednu kartu? Improvizace při hledání práce se nevyplácí.

Vyhodili vás z práce nebo jste si naopak řekli sami, že uzrál čas na změnu zaměstnání? Představuji si, co se většině z vás honí hlavou: „Životopis už někde mám, tak do něj dopíšu poslední zaměstnání; budu sledovat inzeráty a na ty zajímavé pošlu životopis. Dřív nebo později to vyjde a nějakou práci seženu.“

Přečtěte si, prosím, ještě jednou předešlý odstavec a upřímně si odpovězte. Jdete na jistotu, nebo si říkáte, že získat práci je jenom o štěstí a množství rozeslaných životopisů? Že to nějak dopadne, že stačí dobře improvizovat.

Ano, někdy stačí reagovat na jeden pracovní inzerát a je ruka v rukávě. Ale vsadíte všechno na jednu kartu?

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM

Zkuste si představit, že se hlásíte o práci, která je pro vás ta vytoužená. Budete riskovat, že pošlete špatně zpracovaný životopis, do motivačního dopisu nenapíšete nic podstatného? KROK ZA KROKEMPersonalista přimhouří oko, pozve vás nakonec i na pohovor a vy si nevzpomenete na podstatné věci z předešlých zaměstnání, protože jste věřili, že to máte uložené v hlavě?  Pak počítejte s tím, že šance na úspěch je mizivá – k vašemu jménu se napíše poznámka typu: „o práci příliš nestojí, nebyl připravený, působil nedůvěryhodně.“ a šmytec. Další šanci už nedostanete.

Co říkáte? Že se vám to nestane, protože máte životopis podle šablon z internetu, několik pohovorů za sebou a nic vás nemůže překvapit? Že nevíte, co víc ještě udělat? Že je na internetu spousta různých (někdy i protichůdných) informací a není lehké se v nich zorientovat?

A co byste řekli na to, kdyby existoval průvodce,  se kterým byste vaši cestu k nové práci krok za krokem prošli?  Seznam, kde byste si odškrtávali jednotlivé kroky a byli si jisti, že jste na nic nezapomněli? Seznam plný užitečných tipů a detailů, které můžou rozhodnout o tom, že právě vy získáte vytouženou práci? Seznam, který bude obsahovat konkrétní postupy, jak vytvořit kvalitní  životopis, jak napsat motivační dopis a podobně? Vidět věci očima personalisty? A ještě mnohem víc? A to všechno na jednom místě?

Pak mám pro vás dobrou zprávu. E-book, který toto všechno a ještě mnohem víc splní, se jmenuje KROK ZA KROKEM K NOVÉ PRÁCI a najdete ho zde.

Mějte se krásně a užívejte jarních dní

podpis.2 small

Martina Koláčková

Profesi personalisty se věnuji více než 11 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Současně jsem průvodcem jednotlivcům při hledání toho nového zaměstnání. Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR analýzy, HR Branding, Recruiting, HR poradenství.
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce.
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *