ŽIVOTOPIS JE JAKO OBLEČENÍ

Někteří si pořád myslí, že není důležité, jak je životopis napsaný a že ho nebudou upravovat jenom kvůli neschopným personalistům, kteří neumí číst mezi řádky (napíšu do praxe jen “obchodník” a druhá strana přece musí poznat, že jsem tím myslel, že dělám z 20 % akvizice, starám se o zakázku do předání výroby apod.)

Kvůli personalistům to fakt nedělejte. Dělejte to kvůli sobě.

Je na vás, jestli chcete být šedou myší a doufat, že někdo bude vědma a uvidí mezi řádky váš potenciál. Anebo půjdete štěstí naproti a řeknete svým CV, kdo jste a co můžete nabídnout.

V čem vidím paralelu s oblečením? Životopis:

– může být psaný stejně jako tisíce jiných a ztratí se v šedi ostatních (stejně jako když jdete po ulici a všichni jsou oblečení v neforemném univerzálním šedočerném oblečení).

– musí být autentický a říkat, kdo jste Vy (je to jako když běžně chodíte celý život v kalhotách a jednou si dáte sukni

– nejspíš se v ní necítíte pohodlně).

– měl by splňovat nějaká základní funkční pravidla (nevěsta taky nemá u obřadu tepláky, sportovec si nevezme na závod oblek apod.)

– dokáže podtrhnout Vaše odborné a lidské kvality  (stejně jako dobře padnoucí oblečení v barvách, které zdůrazní Vaše přednosti).

 

Přidejte se k diskutujícím na LinkedInu >> 

Share
Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji více než 12 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů