PRACOVNÍCI STÁTNÍ SPRÁVY A ZEJMÉNA ÚŘEDNÍCI PLÁČOU, ŽE NEMŮŽOU NAJÍT PRÁCI V BĚŽNÝCH FIRMÁCH.

Občas se na mě obrací pracovníci státní správy a “pláčou mi na rameni”, že se jim nedaří “upíchnout se” v běžných firmách. Co k tomu říct – snad jen, že jejich NÁLEPKA NA TRHU PRÁCE může mít podobné kombinace (vycházím z názorů firem, které takové kandidáty odmítly)-

– mluví natolik obecně, že se nic konkrétního nedozvíte
– neumí přiznat chybu (natož se omluvit) – vždyť “my na úřadě to musíme vědět přece líp než kdokoliv jiný, takže se s námi nemá smysl hádat”
– politikaří (já na bráchu, brácha na mě), tj. kdyby někdo na úřadě pochybil, důležité je to nepřiznat a držet face a taky na každého něco vědět a donášet.
– se chová v rozporu se zákaznickým přístupem a někteří považují své zákazníky i za zloděje (přestože je “jejich zákazníci” živí)
– efektivita práce je více než sporná (na zpracování, výplaty peněz apod. mají nadstandardní termíny, ale “zákazník” musí mít vše přesně a bez chyby, protože některé pokuty a penále jsou doslova likvidační).

Zvažujete-li práci ve státní správě, počítejte s tím, že se vám jednou bude velmi těžko prokazovat, že vy jste pracovali JINAK (konkurenceschopně), protože v opačném případě vás budou firmy hodnotit dle svých osobních zkušeností s úřady.

A pokud na úřadě pracujete, myslete na to, že KARMA JE ZDARMA.

Share
Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji více než 12 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů