Zalepte černou díru, ať vám neproklouznou!

Je paradoxní, že se stále častěji skloňují hesla jako firemní Brand, ale přesto zapomínáme na selský rozum a využití možností, které často stojí „jenom“ náš čas a iniciativu.

Začnu nejdřív příkladem, protože věřím, že si sami velmi rychle odpovíte. Prosím, přečtěte si e-mailovou odpověď od zaměstnavatele, kterou obdržela zkušená kandidáta z retailu. Podotýkám, že tato žena má hluboké znalosti z oblasti revizí, což je úzkoprofilová oblast.  Právě proto zvolila variantu přímého oslovení firmy a zasláním motivačního dopisu s životopisem.

Není to ojedinělý případ. Podobné odpovědi dostala paní Hladká od více společností. A přitom statistiky říkají, že cca 80 % pracovních míst se obsadí jinými cestami než přes vypsanou inzerci.

Tento přístup firem dokážu pochopit v dobách, kdy je nedostatek volných míst a vysoká nezaměstnanost.  Pokud vím, situace je opačná. Zajímá mě:

1.  Co vede zaměstnavatele k podobnému anti zákaznickému přístupu?

2.  Není škoda nechat proklouznout šikovné motivované zájemce o práci u vaší firmy, protože v tento okamžik pro ně nic nemáte?

3. Tušíte, kolik zajímavých lidí takto odradíte a pak na Vaši nabídku nebudou slyšet, i kdybyste jim slibovali hory doly?

Sama vím, že personalisté nemají času nazbyt. Mám ale odzkoušené, že udělat si kvalitní databázi nebo jen svoje dobře zpracované poznámky v Excelu a věnovat podobným lidem pár minut, se mi vždycky mnohonásobně vrátilo.

A jak to máte Vy?

Jsem zvědavá na Vaše názory a zkušenosti,

zdraví Vás

podpis.2 small

 

p.s. a kdyby někdo z Vás hledal paní s tímto profilem, ozvěte se 🙂

  • Mám téměř 8 let praxe jako pracovník revizí v retailu.
  • Ráda pracuji samostatně s možností určit si cestu k dosažení cíle. Jsemzvyklá stanovovat si priority, vše si analyzovat a dávat si do souvislostí.
  • Mám velmi malou chybovost i při rychlém pracovním tempu. Spoustu času ušetřím díky pokročilé znalosti kontingenčních tabulek.
  • Jsem akční a empatický člověk, věčný a nezlomný optimista.
  • Preferuji pestrou práci, nejlépe v terénu a mezi lidmi.

Martina Koláčková

Profesi personalisty se věnuji více než 11 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Současně jsem průvodcem jednotlivcům při hledání toho nového zaměstnání. Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR analýzy, HR Branding, Recruiting, HR poradenství.
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce.
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *