Vsadíte všechno na jednu kartu? Improvizace při hledání práce se nevyplácí.

Vyhodili vás z práce nebo jste si naopak řekli sami, že uzrál čas na změnu zaměstnání? Představuji si, co se většině z vás honí hlavou: „Životopis už někde mám, tak do něj dopíšu poslední zaměstnání; budu sledovat inzeráty a na ty zajímavé pošlu životopis. Dřív nebo později to vyjde a nějakou práci seženu.“

Přečtěte si, prosím, ještě jednou předešlý odstavec a upřímně si odpovězte. Jdete na jistotu, nebo si říkáte, že získat práci je jenom o štěstí a množství rozeslaných životopisů? Že to nějak dopadne, že stačí dobře improvizovat.

Ano, někdy stačí reagovat na jeden pracovní inzerát a je ruka v rukávě. Ale vsadíte všechno na jednu kartu?

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM

Zkuste si představit, že se hlásíte o práci, která je pro vás ta vytoužená. Budete riskovat, že pošlete špatně zpracovaný životopis, do motivačního dopisu nenapíšete nic podstatného? KROK ZA KROKEMPersonalista přimhouří oko, pozve vás nakonec i na pohovor a vy si nevzpomenete na podstatné věci z předešlých zaměstnání, protože jste věřili, že to máte uložené v hlavě?  Pak počítejte s tím, že šance na úspěch je mizivá – k vašemu jménu se napíše poznámka typu: „o práci příliš nestojí, nebyl připravený, působil nedůvěryhodně.“ a šmytec. Další šanci už nedostanete.

Co říkáte? Že se vám to nestane, protože máte životopis podle šablon z internetu, několik pohovorů za sebou a nic vás nemůže překvapit? Že nevíte, co víc ještě udělat? Že je na internetu spousta různých (někdy i protichůdných) informací a není lehké se v nich zorientovat?

A co byste řekli na to, kdyby existoval průvodce,  se kterým byste vaši cestu k nové práci krok za krokem prošli?  Seznam, kde byste si odškrtávali jednotlivé kroky a byli si jisti, že jste na nic nezapomněli? Seznam plný užitečných tipů a detailů, které můžou rozhodnout o tom, že právě vy získáte vytouženou práci? Seznam, který bude obsahovat konkrétní postupy, jak vytvořit kvalitní  životopis, jak napsat motivační dopis a podobně? Vidět věci očima personalisty? A ještě mnohem víc? A to všechno na jednom místě?

Pak mám pro vás dobrou zprávu. E-book, který toto všechno a ještě mnohem víc splní, se jmenuje KROK ZA KROKEM K NOVÉ PRÁCI a najdete ho zde.

Mějte se krásně a užívejte jarních dní

podpis.2 small

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>