Tajemství, jak si do života přitáhnout práci snů

aneb když je srdce a hlava v souladu.

Chcete znát TAJEMSTVÍ, díky kterému už NEBUDETE prožívat znovu situace typu

 • máte vyšperkovaný životopis, intenzivně se soustředíte na nabídky práce a pořád se nedaří (nezvou vás k pohovoru, vypadnete v prvním kole apod.),
 • trápí vás odpověď na otázku, kde může být zakopaný pes, že když už dostanete pracovní nabídku, zjistíte, že byste šli z bláta do louže,
 • odvádíte skvělou práci, ale cítíte se nedocenění.

VÍM, CO DĚLÁTE ŠPATNĚ (ČASTO NEVĚDOMĚ).  Dělala jsem dřív totéž –  nevědomky jsem se SOUSTŘEDILA NA TO, CO NECHCI! 

 • Moje hlava se snažila myslet pozitivně a věřit, že můžu mít skvělou práci. Ale můj pocit strachu (že se špatné zkušenosti budou znovu opakovat) vytvořil vibraci těla, která s hlavou nesouzněla.
 • Moje srdce bylo plné strachu a vizualizace směřovaly směrem k obrazu, který už nechci zažít. A zákon přitažlivosti zafungoval naprosto skvěle. Přitáhla jsem si nabídku práce, která vypadala na první pohled úžasně, ale pod povrchem skrývala spoustu negativních aspektů, které už jsem znovu odmítala prožívat.

Nebyla jsem v jednotě. Jako bych lhala sama sobě. Jedna část mně samé jásala, že to vyjde a druhá si stála za tím, že se nic tak dobrého nemůže přihodit. Takto to trvalo několik let.

ZÁKON PŘITAŽLIVOSTI = NA CO SE SOUSTŘEDÍTE, TO SI DO ŽIVOTA PŘITÁHNETE.

Jak z toho ven?

STAČÍ 3 INGREDIENCE, KTERÉ VÁM ZMĚNÍ ŽIVOT

 1. VIZUALIZACE
 • Představujte si svoji novou práci. Nemusí to mít konkrétní obrysy, ale detaily, které vás přitahují (typ kanceláře, pohodovou komunikaci s kolegy, barvy, zajímavé projekty, šéfa, který vás ocení, …).
 • Hledáte-li práci blíž bydlišti, představujte si třeba ráno, že vstáváte a jedete jiným směrem, jaké to bude, když vám cesta do práce bude trvat jen 15 minut oproti běžným 50 minutám. Prostě jednotlivé střípky/okamžiky, při kterých se budete cítit skvěle.
 • Doporučuji si stěžejní body i napsat … garantuji vám, že až tu práci budete mít, upřímně se zasmějete, protože budete poznávat všechno, co jste si představovali.
 • Ale pozor na to, jak se dají vaše věty a myšlenky vyložit. Já jsem si třeba v dětství přála opakovaně, že se v životě nechci nudit …… a teď se tluču do hlavy, že bych se ráda chvíli nudila 🙂 A nějak se mi nedaří. Dostala jsem, co jsem si přála 🙂
 1. VIBRACE
 • Všimli jste si, že o pocitech už jsem se letmo zmínila u vizualizace? Je to tam, protože jedno bez druhého bude těžko fungovat. Když budete cítit strach, vaše krásné vizualizace nebudou v souladu s tím, co cítíte.  V reálu tak můžete mít vysněnou práci na dosah, ale pak vám ji strach, který vnitřně cítíte, vyfoukne těsně před nosem.
 • Už vidím mého muže, který na mě nechápavě hledí a ptá se, co že to je za blbost „ty vibrace“ a že nechápe, o čem mluvím 🙂 Takže pro ty, kteří to mají stejně jako on – vibrace vašeho těla vychází z vašich pocitů.  Když budete pocitově naladění na novou práci, budete při vizualizaci cítit, jaké to je, mít práci snů, vaše vibrace tomu budou odpovídat. Budete v souladu.
 1. BÝT TEĎ A TADY
 • To přesně souvisí s vibracemi a vizualizacemi. Musíte si představovat a cítit, že tu práci, o které sníte, už vlastně máte. Ne, že ji chcete mít (protože pak byste ji takto mohli chtít i několik let), ale že už ten okamžik teď žijete.  Stačí pár okamžiků denně 🙂

     4. UDĚLAT KONKRÉTNÍ KROKY

Možná si někteří z vás říkají – aha, takže jako kuchař si stačí představovat, že jsem multimilionář a za pár týdnů se to stane. Nenechte se vysmát. Jasně že toto se povede jen malému procentu lidí (i když, proč byste to nemohli být právě vy?! :-)) Tento přístup vám pomůže dostat se nejspíš „jen“ o nějaký ten level výš.  Třeba z operátora výroby na team leadera, z asistentky vedoucí pobočky apod. A to rozhodně není málo, vystoupit ze svého nebo rodinného „kruhu“ (jsem toho jasným důkazem).

Je taky pravděpodobné, že díky těmto krokům se z vás stane soukromý podnikatel a otevřete si např. svoje květinářství, o kterém už roky sníte :-))

ZA JAK DLOUHO MŮŽETE ČEKAT VÝSLEDEK?

To je hodně individuální, protože každý z nás je „na své životní cestě“ různě daleko. Někomu se tento sen může splnit do několika dnů, jinému do několika týdnů či měsíců. Ale věřte, že na dobré věci se vyplatí si počkat (upřímně, taky si to musím občas opakovat, protože na to ráda zapomínám).

Důkaz místo slibů – tento týden jsem si uvědomila, že se mi poslední měsíce plní to, co jsem si vysnila. Klienty, kteří budou se mnou v souladu. Kteří o svém businessu přemýšlí a hledají někoho, kdo si dá tu práci, do hloubky se zamyslí nad jejich situací a pomůže jim najít individuální a funkční řešení.

Do toho mi zavolala moje známá, která mi vyprávěla, jak si loni koncem roku přála konkrétní typ práce. Nastoupila do jiné, u které vnitřně tušila, že není přesně to, co si představovala a v průběhu zkušební doby jí dala intuice za pravdu.  Ale během této zkušební doby jí do života přišla nabídka, která naprosto odpovídá tomu, co si loni na podzim vysnila.

A do třetice – před měsícem mi totéž popsala jedna moje klientka. Naprosto stejná situace. Přála si práci blíže svému bydlišti a přesně to se jí splnilo. Mezi řečí se prořekla, že si každé ráno představovala, jaké by to bylo, kdyby právě tam jezdila 10 minut vlakem a nemusela se skoro hodinu plahočit autem.

Náhoda? Určitě ne.

Rozhodněte se, jaký život chcete žít a na to se soustřeďte. Univerzální zákony fungují – ať jim věříte nebo ne.

ŽIVOTOPIS + MOTIVAČNÍ  DOPIS +  NASTAVENÍ HLAVY (vizualizace, vibrace, žití teď a tady) to je kouzelný vzorec, který vás dovede k vysněné práci.

Nezdá se vám to? Zkuste to a uvidíte. Spojte svoje nastavení hlavy a moje zkušenosti personalisty a vaše vysněná práce je na dosah.

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>