JEDINÁ UNIVERZÁLNÍ RADA K POHOVORU

kterou jsem ochotna dát. Pokud chcete práci, která neskončí ve zkušebce (protože vzájemné očekávání přineslo velké zklamání), BUĎTE U POHOVORU SAMI SEBOU.

Jestli je to práce pro vás, tak to vyjde. Pokud ne, pak
1) to nebylo místo pro vás a nebyli byste tam spokojení,
2) možná neumíte dobře prezentovat svoje kvality (mluvíte příliš obecně, neodpovídáte na otázky apod.) a můžete si zpětně zmapovat, co dělat příště lépe,
3) možná zaměstnavatel neví, co chce a to jsme zase obloukem u bodu 1)

Totéž platí i u zaměstnavatele – OTEVŘENĚ KOMUNIKUJTE VŠECHNA PRO A PROTI pracovní pozice/týmu/firmy, protože ono stejně vše velmi rychle vyplave na povrch a budete brzy hledat někoho nového. Nebo tam budete mít frustrovaného, naštvaného a možná rezignovaného pracovníka, který napáchá víc škody než užitku.

I když ……asi ani toto nebude univerzální rada pro každého. Neplatít to samozřejmě pro zákeřné hady, kteří se umí vetřít, kam je potřeba a rozvrátit tým nebo firmu zevnitř. Ti pak zaručeně pojedou tak, jak vy potřebujete, aby se dostali dovnitř a jakmile tam budou, velmi těžko se jich zbavíte…..

Kruci, takže zase se žádná univerzální rada nekoná…. tak třeba příště.

P.S. Jak mi někdo psal …. ano, je to podobné, jako když chceme sbalit nějakého partnera. Ale i v tomto případě je dobré si položit otázku, jestli nám na daném člověku záleží, nebo je to úlet na jednu noc a pak se uvidí, co se z toho vyvrbí.
Jestli chceme být autentičtí, nebo si hrát na dokonalé (což asi nevydržíme věčně, že?) a vytvářet tím falešná očekávání. …a tím zákonitě nadcházející zklamání.

#martinakolackova#nevyzadanarada#nabor#pohovor#recruiting

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>