TEN, KDO SE NEZAŘADÍ, MŮŽE BÝT UŽITEČNĚJŠÍ, NEŽ SI MYSLÍ

napsal k obrázku nedávno můj známý Ivan. A já mu dávám zapravdu.

Blbé je, že někdy „ta nezařazená“ sirka zabrání pohromě a ty zbývající sirky to ani netuší… dokonce sirky se Stockholmským syndromem se na ni budou zlobit….

Prostě se nikdy nezavděčíte všem. Každý má jiné cíle a jiné potřeby. Někteří manažeři se snaží, aby firmy prosperovaly, jiní, aby své firmy vytunelovali.

Někdo by taky řekl, že ta prostřední sirka si hraje na paní důležitou. Vůbec to tak nemusí být. Prostě to dělá tak, jak jí to dává smysl, jak je to praktické, podle selského rozumu, intuice, v souladu s principy, které tu byly po staletí.

Samozřejmě paní sirka je mnohým trnem v oku, protože „trhá partu“. Mnozí se jí smějí, snaží se ji ponížit, zesměšnit…jenže ona si připomene to, co kdysi prohlásil někdo chytrý (prý Denzel Washington): „Neber si kritiku od někoho, za kým by sis nešel pro radu.“

Napadá mě řada dalších myšlenek ze života, když se zadívám na ten obrázek…. ale vím, že není třeba. Možná stačilo nechat tu jen ten obrázek….ať si z něj každý z vás vezme to svoje zamyšlení.

Krásný víkend a příjemné rozjímaní za zvuků deště…

#martinakolackova #zamysleni #nikdysevsemnezavdecite #bytjiny #cernaovce

foto: zdroj Facebook, neznámý autor

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>