RESPEKT SI NEKOUPÍTE

ani vysokoškolským titulem, ani kariérou, ani značkovým oblečením nebo luxusním autem ani žádným jiným statusem nebo zaplaceným PR. Tím si získáte pouze poslušnost (mnohdy ze strachu) a vlezdoprdelky, které vám budou pochlebovat a říkat přesně to, co polechtá vaše ego (Za odměnu si ukousnou z vašeho úspěchu, protože ve vás vidí dojnou krávu. Kromě politikaření nemusí nic jiného umět, aby se měli dobře. Blbé je, že vám ve skutečnosti velmi škodí).

Přirozený respekt si získáte třeba tím
– jak kvalitní práci odvádíte,
– jak své profesi skutečně rozumíte,
– jak se chováte k lidem (zejména v situacích, kdy stoupáte nahoru a nebo když vás nikdo nevidí),
– že lidem nasloucháte, diskutujete, hledáte praktická řešení, nebojíte se otázek,
– že umíte přiznat, že něco nevíte a když uděláte chybu, omluvíte se a snažíte se situaci napravit,
– že jsou vaše slova a činy v souladu.

Nad respektem jsem přemýšlela tento týden, kdy nám „Jirka“ vyměňoval kachličky v kuchyni. Tak precizní práci a vedle toho velikou skromnost, jsem dlouho neviděla.

Paradoxně mi přijde, že lidé, kteří jsou velmi dobří ve svém oboru se s věkem více a více slučují s motem: „Čím víc vím, tím víc vím, že nic nevím.“ Možná nejsou vzdělaní a nemají ani jeden vysokoškolský titul nebo manažerskou pozici, ale jsou moudří a dokážou velké věci.

P.S. aby to nevyznělo špatně…. takové skvělé lidi mám čest znát na všech možných úrovních (od uklízečky po bohaté, slavné a vlivné lidi ve svém oboru). Rozhodně jsem proti jakémukoliv generalizování.

#martinakolackova#respekt#autorita#přirozenáautorita#umelevytvorenaautorita

FOTO k článku: vlastní

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>