ZAČÍNAT Z POZICE OUTSIDERA MÁ JEDNU VELKOU VÝHODU

poznáte totiž lidi takové, jací skutečně jsou a jaké hodnoty žijí a nejen prezentují.

Jsem první z široké a relativně chudé rodiny, kdo má vysokou školu. Nic mi nespadlo do klína. Pracovala jsem na sobě, učila se, jako introvertní outsider měla dost času přemýšlet, sledovat jiné.

Dnes jsem mnohdy „partnerem“ velmi úspěšných (a současně stále pokorných lidí), kteří oceňují, když se na ně někdo nelepí jen pro to, že se přes ně chce dostat někam dál nebo je nemá jako dojnou krávu. Kdo jim naslouchá a kdo se jim nebojí říct i nepříjemné věci, které je posunou dál.

Mohla bych dnes opovrhovat lidmi, kteří jsou tam, kde já jsem začínala. Ale já moc dobře vím, jak se tam mnozí cítí, a proto

▶ Nedělám ostatním to, co nechci, aby oni dělali mně (byť jsem čas od času okolnostmi nucena dát některým ochutnat jejich medicínu)

▶ Když se mi něco nelíbí, tak to řeknu do očí (a nepomlouvám nebo neshazuji někoho za rohem)

▶ Slušně pozdravím a usměju se na kohokoliv, na manažera i uklízečku a recepční, které mnozí přehlížejí. Proč? Respektuji je jako člověka. Každý máme svoji životní cestu a jinou startovací čáru, jiné životní role. Současně, když se chová někdo jako prase, nerespektuji ho ani kdyby to byl prezident.

▶ Dělám precizně všechny zakázky, protože dnes malá zakázka může být zkouškou pro větší v budoucnu. Pro příklad – teď řeším živnostníka, který mi před cca 5 měsíci dělal úpravy v kuchyni. Od té doby nebyl schopný dodat poslední panel. Jasně – moje blbost, že jsem mu napsala dobré reference a zaplatila hned. Jasně, na první pohled na mě hází bobek, protože má zajímavější zakázky. Jenže netuší, o jaké zakázky přišel, protože jsem ho původně chtěla na další práci a doporučila bych ho přátelům….

Proč to všechno píšu?
✅ Falešná přátelství a hry vidí i ti, kterým mažete med kolem pusy, jen jim to zatím vyhovuje a možná vás zrovna potřebují. Vesměs vámi pohrdají stejně, jako vy jimi.

✅ Chovejte se slušně k lidem, když jdete nahoru, můžete je potkat, až budete padat dolů. Lidi na křivdy nezapomínají a málokdy je odpouští.

✅ Dělejte SVOJI PRÁCI vždycky tak, abyste se pod ni mohli podepsat. Tímto (nikoliv posty na soc. sítích) si budujete AUTENTICKÝ OSOBNÍ BRAND.

Protože když na vás dá někdo dobré doporučení, jednak je to určitý závazek a za druhé vytvořil nějaké očekávání na vás, vaši práci. A pokud bude realita jiná, zklamání bude ještě větší. Svět je velmi malý, věřte mi.

P.S. poznáte je po ovoci…

#martinakolackova #osobnibrad #uprimnost #kvalitaprace #respekt #vzajemnyrespekt #hadivoblecich #fales

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>