OSOBNÍ INTEGRITA MŮŽE BÝT KOMPASEM

a klíčem, který nám pomůže rozeznat, jestli máme tu čest mluvit s člověkem, který říká to, co skutečně žije, nebo naopak s více či méně chytrým manipulátorem, který si získává pozornost, protože říká to, co chce okolí slyšet. To, co ve skutečnosti dělá, když je mimo „reflektory“, v jiném prostředí, je pak na hony vzdálené tomu, co proklamuje. Říká se tomu kázat vodu a pít víno.

Jenže je velmi těžké přiznat, že nás takto někdo v minulosti podvedl, zejména, když o něm psali v novinách, byl v TV, má stovky followerů apod. A když mu většina našich přátel, či lidí, které respektujeme, tleská….. tak máme tendenci zpochybnit náš instinkt…. ostatní to jistě ví líp. Kdyby to bylo jinak, už by se o tom psalo…(za sebe můžu říct, můj instinkt se mi vždycky potvrdil, byť až v určitém časovém horizontu)

Upřímně, opravdu jsou dnešní média něčím, co určuje kredibilitu chování lidí? Podívejme si, kdo v mediálním prostoru dostává stále větší a větší prostor….. říká se jim užiteční blbci, kteří posouvají hranici toho, co je ve společnosti akceptovatelné a tolerované. Když na to někdo poukáže, dostane vhodnou nálepku (např. závistivce a nýmanda, který by tam chtěl být taky), aby ho zdiskreditovali. Dnes se neřeší OBSAH SDĚLENÍ, ale jakou nálepku dostal ten, kdo to říká (řešíme i od koho nálepku dostal?).

Ano, jsme lidé, můžeme dělat chyby a poučit se, ale většinou je to jen a jen vypočítavost těchto figurek, které mění kabáty tak, aby se na svých místech udrželi co nejdéle.

A posypat si popelem hlavu, to funguje velmi dobře…. jakmile se hodí do role oběti a udělají oči „kocoura v botách“, je jim odpuštěno. Proč? Chceme věřit, že svět je lepší, než ve skutečnosti je. Chceme věřit, že se nemůže historie opakovat, protože dneska by to člověk člověku neudělal jako tenkrát…jsme přece civilizovanější, máme počítače, vševědoucí internet a stovky TV programů! Chceme věřit a tak vytěsňujeme a vypínáme řadu signálů, které nás upozorňují, že tu něco smrdí. Je pohodlnější si tu nevědomost udržet co nejdéle a věřit, že mezitím se to nějak nebo někdo vyřeší.

Historie ukázala, že se dá velmi dobře manipulovat se slovy i čísly. To, co vám může pomoci se zorientovat, pokud vaše kontrolka cítí, že tu něco smrdí, je sledovat jednotlivé detaily a osobní integritu daných osob. Ať v soukromí, v práci nebo ve veřejném prostoru.

INTEGRITA pro mě trošku synonymem ČITELNOSTI A TRANSPARENTNOSTI ČLOVĚKA. Na internetu jsem našla hezkou definici, že integrita znamená být ve své mysli, srdci i skutcích (autora neznám a ráda případně doplním).

Za mě, je integrita základním stavebním kamenem skutečné osobnosti a charakteru člověka. Kéž jich tato těžká doba vytesá co nejvíce. …

Hmm jen si kladu otázku, jestli to platí i u psychopatů, kteří mají bezostyšné zlo v srdci, činech i šířících myšlenkách…možná je to jen nutnost duality…

#martinakolackova #integrita #charakter #transparentnost

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>