KARIÉRNÍ PORADENSTVÍ

Vnímáte, že je čas na profesní změnu, protože se v současném zaměstnání cítíte nedocenění, unavení a možná už skoro vyhořelí? Začínáte pochybovat sami o sobě, přestože máte za sebou skvělé pracovní výsledky? Zvažujete, kterým profesním směrem se vydat?

Nebo už nějaký čas hledáte nové pracovní uplatnění a cítíte frustraci, že se vám nedaří? Vůbec netušíte, kde děláte chybu, i když už jste si přečetli nespočet rad a návodů? Utekly vám zajímavé pracovní příležitosti nebo jste se při výběru spálili? Bojíte se, aby se situace neopakovala nebo ani vůbec nenastala? 

Pak jste tu správně.


 

S čím konkrétně Vám nejčastěji pomáhám? 

po technické stránce:

 • s vypracováním životopisu na míru,
 • s vypracováním motivačního dopisu na míru,
 • s přípravou na pohovor,
 • s tipy, kde a jak hledat novou práci,
 • s profilem na LinkedIn,
 • s praktickými tipy, co změnit v dosavadním hledání práce, aby bylo úspěšné,

 

po psychické stránce:

 • s pojmenování Vašich silných stránek a talentů,
 • s výběrem profesí, které jsou pro Vás vhodné,
 • s odstraněním bloků, které Vás brzdí,
 • s pochopením a uzavřením životních lekcí (šikana, bossing, role nevděčného tahouna atd.)
 • s procítěním Vaší hodnoty a navrácením sebedůvěry, úsměvu a energie do života.

NABÍDKA POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

 

Abych Vám dokázala co nejlépe poradit, potřebuji znát Vaše potřeby.

Prosím, využijte 10 minutový seznamovací telefonát zdarma (tel. + 420 702 003 034) nebo krátký nezávazný e-mail (martina@martinakolackova.cz), kde mi stručně popíšete Vaši situaci. Společně se domluvíme na dalším kroku (výběr služby + termín realizace).


KONZULTACE

 

Kariérní konzultace je zaměřená na Vaše otázky, ujasnění si vašich cílů a možností, zhodnocení životopisu, pomoc s profilem na LinkedInu apod.

ŽIVOTOPIS

ŠITÝ NA MÍRU

Po vzájemné konzultaci vám vytvořím jedinečný autentický životopis, který dokáže vystihnout to, kdo jste a co umíte.

MOTIVAČNÍ DOPIS

NA MÍRU

Dobře napsaný motivační dopis vám může otevřít cestu k pohovoru a pomáhá personalistům ukázat, jak přemýšlíte.

PROČ SPOLUPRACOVAT SE MNOU?

Jmenuji se Martina Koláčková a v personalistice působím přes 15 let. Dnes a denně jsem v roli prostředníka mezi zaměstnavateli a kandidáty. Vím, jak probíhají výběrová řízení, jak přemýšlí recruiteři i manažeři. Mám zkušenosti z malých i globálních společností.

Dokážu vám poradit, jak u psaní životopisu, motivačního dopisu i správy LinkedInového profilu přemýšlet, co a proč uvádět i to, jak výstižně formulovat Vaše zkušenosti, znalosti a dovednosti. 

Nehledejte u mě teoretické znalosti, ale konkrétní tipy, které jsou ověřené v praxi a skutečně fungují.

*

Lidé na mě oceňují schopnost vytvořit bezpečné léčivé prostředí, kde můžete být sami sebou. Prostor, kde Vám někdo skutečně naslouchá a intenzivně přemýšlí, jaká z možných řešení jsou ta nejlepší právě pro Vás.

Díky společné konzultaci dokážete pocítit emoční úlevu, pojmenovat svoje silné stránky, procítit svoji hodnotu a objevit novou chuť změnit svůj život k lepšímu. A samozřejmě to hlavní - najít vysněnou práci.

 

Více o mě a mé práci můžete najít na profilu LinkedIn.

 


15+

let zkušeností jako personalista, který dokáže vystihnout to nejdůležitější o vás pro vybraný obor/práci

5 000+

životopisů přečtu každý rok jako kariérní konzultant i recruiter

9 z 10

mých klientů se díky konzultaci a novému životopisu dostalo snadno na osobní pohovor

1 000+

spokojených zákazníků, kterým společně vytvořený životopis otevřel dveře k vysněné práci

REFERENCE OD ZÁKAZNÍKŮ

(pochází z e-mailové komunikace, zveřejněné se souhlasem zákazníků)

Jedna věc je myslet, druhá vědět. Já jsem si myslel, že si dokážu napsat životopis sám. Víc špatně už jsem být snad ani nemohl. Po téměř dvouhodinovém rozhovoru a analýzy mého profesního života paní Koláčková věděla, jak má zpracovat informace, co o mě získala. Výsledek? Fenomenální životopis a skvělý pocit z konzultace. Pokud budu v budoucnu potřebovat radu od HR, mám jasnou favoritku.
Denis Turečekmanažer
Paní Martina dělá personalistiku opravdu nejen rozumem, ale i srdcem. Je velice empatická, upřímná a je mistrní ve svém oboru. Ještě jsem za svou životní praxi neviděla lépe napsaný náborový inzerát, jako ten, na který jsem narazila, a byl právě napsán z pera paní Martiny. Nebyly v něm pouhé nic neříkající informace, byl v něm život. Během naší spolupráce jsem zjistila, že paní Martina má opravdu ten správný "čich" na lidi, přesně dokáže vycítit, jaký člověk se na danou pozici hodí, ať už jeho životopis vypadá jakkoli. Určitě doporučuji spolupráci s touto milou dámou, jak jednotlivcům, kteří práci hledají, tak i společnostem, které touží po těch nejlepších a nejvěrnějších zaměstnancích."
Lucie MomčevaHR, asistenka, účetní
Krásný večer Marti, právě si ještě jednou pozorně pročítám všechny dokumenty, které jste mi poslala, a jsem okouzlena. Podařilo se Vám něco výjimečného - prostřednictvím našeho rozhovoru jste hluboko uvnitř mě zažehla jiskru, která rozzářila mou touhu rozvíjet se a směřovat ve svém životě vpřed. Ujasnila jsem si priority, ujistila se ve svých kvalitách a zároveň jsem si uvědomila i své limity, ze kterých se mohou jednoho dne stát přednosti. Je mi ctí, že jsem Vás alespoň takto na dálku mohla poznat. Rozhovor s Vámi byl pro mě hřejivým balzámem a zároveň důležitým odrazovým můstkem. Tímto bych Vám ráda ze srdce poděkovala! Do životopisu i do motivačních dopisů jste vdechla život. Při čtení jsem děkovala svým pocitům, které mě přivábily k Vaší webovce. Sice se blízce neznáme, ale Vámi upravené dokumenty opravdu dýchají mou vlastní energií. Poznávám se v nich jako člověk i jako profesionál. Děkuju! Marti, jste zázračná, přátelská a inspirativní žena! Ve Vaší práci vnímám hluboký smysl. Ze srdce Vás zdravím a děkuju.
Mgr. Martina Kapitánová
"Setkání s paní Koláčkovou pro mne bylo velkým přínosem a též příjemnou zkušeností. Paní Koláčkovou považuji za vynikající personalistku, za profesionálku, která je pro svoji práci zapálená a právě proto patří mezi ty nejlepší. Vzhledem k vysoké míře empatie dokáže skvěle komunikovat a odhadnout jak potenciál uchazeče, tak vyhodnotit jeho kompatibilitu s požadavky zaměstnavatele. Pohovory s paní Koláčkovou se nesou v duchu otevřenosti a vstřícnosti, takže kandidát se nebojí projevit své vlastní názory - cítí, že budou respektovány. Současně je schopna výstižně kandidátovi přiblížit zaměstnavatele, nastínit atmosféru panující ve firmě, firemní strategie a hodnoty. Můj současný zaměstnavatel mne na doporučení paní Koláčkové přijal na pozici nákupčí. Moje práce mne opravdu baví a ve firmě jsem spokojená. Domnívám se, že moje práce je pro firmu přínosem a že spokojenost je tedy na obou stranách :-). Paní Koláčková, děkuji Vám a přeji hodně pracovních i osobních úspěchů ! Těším se, až se opět u nás ve firmě setkáme osobně."
Lenka Žáčkovánákupčí
"Při hledání nové práce, rozeslání mnoha životopisů a absolvování mnoha pohovorů (v dosti případech ne zrovna příjemných) jsem měla to štěstí, že jste mě oslovila právě Vy, paní Koláčková. Touto cestou bych Vám chtěla moc poděkovat za Váš lidský přístup. Nejednala jste se mnou jako se zbožím, ale jako s lidskou bytostí, která má problém. Stále se mnou udržujete kontakt a zajímáte se o to jak se mi daří. Nic podobného jsem nezažila a za to Vám moc děkuji. S novou prací jsem moc spokojená.  Přeji Vám mnoho spokojených uchazečů o práci. S čistým svědomím Vás mohu vřele doporučit.
Marta Žákovápracovnice ve výrobě
"Dobrý den, jsem velmi vděčný za zprostředkování brigádnické pozice ve firmě DI Industrial, ve které se mi opravdu líbí. Paní Koláčkovou jsem byl telefonicky kontaktován již druhý pracovní den po odeslání životopisu. Byla mi popsána společnost, u které jsem měl zájem o spolupráci, její současná situace a vyhlídky do budoucna. Hned jsem měl také možnost navrhnout, kdy bych se mohl dostavit na osobní pohovor u dané firmy a dostal jsem všechny potřebné informace. I po navázání spolupráce měla paní Koláčková z agentury upřímnou starost, jestli jsem na dané pozici spokojen, a vedli jsme takřka přátelskou konverzaci. Chtěl bych jí moc poděkovat za spolupráci a za zprostředkování pracovní pozice.
Jiří Musilstudent VUT
"Pani Koláčková svojím veľkým všeobecným prehľadom a odborným prístupom vedie pohovor na vysoko profesionálnej úrovni, pričom vytvára priateľskú atmosféru. Zároveň jej chcem touto formou vysloviť poďakovanie za všetko čo pre mňa urobila."
Miroslav Bruškoobchodně - technický manažer
"Dobrý den paní Koláčková, s Vaší prací jsem byla moc spokojena. Příjemný a velice lidský, otevřený projev mi navodil pocit upřímnosti a snahy pomoci. Následný zájem byl výborný, a i když celá akce nevedla k výsledku, jak bychom chtěly, byla jsem spokojena. Určitě bych se na Vás v budoucnu znovu obrátila a doporučila všem, kteří práci hledají."
Renata Smažilovánákupčí
"Vážená paní Koláčková Jsem velice rád, že mohu přispět a pozitivně zhodnotit Vaši práci. Musím velmi vyzdvihnout Váš profesionální přístup při zprostředkování zaměstnání. Při našem jednání jste byla schopna odpověď nejen na všechny mé otázky týkající se požadavků uchazeče, ale pomoci i po stránce lidské. Z Vašeho projevu byla cítit snaha a chuť, co nejlépe a nejrychleji najít vhodné pracovní uplatnění. Přestože jsem na Vaše doporučení nebyl vybrán, byla jste jediná, která smysluplně reagovala na důvod, proč jsem nebyl vhodný kandidát. Ihned jsem si uvědomil, že za nezdarem nemusí být věk, patřičné vzdělání nebo nedostatečné znalosti, ale jen nejistota zaměstnavatele o moji další budoucnost. Přeji Vám hodně úspěchů a co nejvíce spokojených a vděčných uchazečů."
Libor Nechvátalobchodník
S paní Koláčkovou byla velmi příjemná a profesionální komunikace. Jí napsaná nabídka práce popisovala stručně a dostatečně pozici, ale hlavně mě svým stylem zaujala, což jako obchodník oceňuji. Přestože nedávám reference, paní Koláčkovou bych rád doporučil všem, kteří hledají zaměstnání na déle než pár měsíců. Paní Koláčková má velký zájem o to, aby vždy doporučila vhodného kandidáta na vhodnou pozici. S nadšením a rozumem je radost spolupracovat. Děkuji Martino a přeji Vám mnoho spokojených klientů.
Tomáš Vyhlídalobchodník
Za spolupráci s paní Koláčkovou jsem vděčný hlavně nejen kvůli vstřícnému přístupu během výběrového řízení ale i po nástupu do zaměstnání. Již během pohovoru mi sdělila všechny důležité informace o firmě a jejím zaměření, popisu pracovní pozice, na kterou jsem se hlásil, i jak bude vypadat další postup při výběrovém řízení. Po nástupu do nového zaměstnání jsme stále v kontaktu, její zájem o moji spokojenost v zaměstnání je milým překvapením. Touto cestou Vám děkuji
Pavel Kubišchemik
S práci paní Koláčkové jsem byl nadmíru spokojen. V 55 letech se mi velice těžko sháněla práce a oslovil jsem mnoho personálních společností (vlastně všechny v okolí Brna) a odpověděl jsem na tisíce inzerátů. Reakcí bylo jen hrobové ticho nebo v lepším případě automat, který mi sdělil, že jestliže se do měsíce nikdo z firmy neozve, tak se neozve už nikdy. A neozval. Vždycky jsem si myslel, že když člověk chce, tak si práci najde, ale opak byl pravdou. Jaké bylo mé překvapení, když se mi ozvala paní Koláčková. A jaký to byl šok, když o mne projevila nehraný zájem. O 55tiletého "dědka". Velice detailně jsme probrali moje schopnosti a zkušenosti. Dávala mi spousty otázek a já podle skutečnosti odpovídal. Potom mi paní Koláčková nabídla několik možností volných pracovních pozic, ze kterých jsme společně vybrali jednu finální. Do firmy poslala velice podrobně a kvalifikovaně rozpracovaný životopis, na jehož základě a pohovoru s majiteli firmy jsem byl vybrán na pozici obchodního zástupce. Ještě jednou bych chtěl paní Koláčkové poděkovat za její osobitý přístup. Dělá to úplně jinak, než ostatní personalisté. A dělá to velmi dobře.
Antonín Procházkaobchodně-technický zástupce
"Dobrý den, velice rád bych poděkoval paní Martině Koláčkové za vysoce profesionální přístup, se kterým se mě ujala při zprostředkování zaměstnání ve firmě DI Industrial. Kontaktovala mě již druhý den po mé odpovědi na inzerát a ještě tentýž jsme spolu domluvili přijímací pohovor. Všechny potřebné informace mi pravdivě sdělila a z rozhovoru s ní jsem měl velice příjemný dojem.Mohu tedy zodpovědně říci, že spolupráci s paní Martinou Koláčkovou upřímně všem doporučuji.
Petr Knížesvářeč
"Paní Koláčková, díky Vašemu přístupu se Vám podařilo najít mi práci, se kterou jsem spokojený. Cením si Vašeho příjemného vystupování a jednání. myslím, že více není co dodat. Přeji Vám mnoho úspěchů v pracovním i osobním životě."
Josef Huťkaleštič
Paní Koláčková, Vy jste mě od začátku nadchla a byla jste ten moment (schůzka s Vámi) kdy jsem se dokázala oprostit a nepřemýšlet o bývalém zaměstnání (to je ten Váš jiný náhled). Jste velmi empatická a v kombinaci s tím, že děláte, co Vás baví, je to třaskavá směs, jste neřízená střela, která ovšem velmi dobře zná svůj směr a cíl :-) Pro mě osobně jste byla zjevení a velmi silná inspirace.
Jana Hladkáspecialista na kvalitu
Martina mi pomohla ujasnit si, co vlastně chci a jak je toho možné dosáhnout. Podpořila mě v mé vizi a nasměrovala, jak postupovat dál. Pomohla mi s hledáním práce a i když mě nakonec osud zavál jinam, jsem jí vděčný za její pomoc a profesionální kariérní koučink. Velmi doporučuji.
Mgr. Ing. Daniel Vodrážka
Dobrý den paní Koláčková, moc Vám děkuji za Váš čas, který jste mi věnovala. Jednání s Vámi bylo moc příjemné, jste profík s lidským přístupem. Oceňuji hlavně, že jsme spolu mohly jednat vždy zcela otevřeně. Ještě jednou děkuji a jsem ráda, že jsem Vás poznala. Zdraví
Kateřina Klimesováoffice manažer
"Spolupráce s Vámi, paní Koláčková, byla na vysoké úrovni profesionality. Veškeré informace jsem dostal hned a bez známek jakéhokoliv zamlžení detailu o dané pozici. Komunikace z Vaší strany byla dostatečná a přesná, s příjemným vystupováním i snahou po dokončení celého procesu uchazeče o zaměstnání. Vřele doporučuji spolupráci s Vámi."
Ladislav Kvapilpřípravář před lakováním/maskér
S přístupem paní Koláčkové jsem byla neskutečně spokojena, dlouho jsem nepoznala někoho tak lidského, tak empatického a férového člověka jako je právě ona. Ačkoli jsem pracovní nabídku nakonec odmítla, jsem ji velmi vděčná za tuto životní zkušenost, díky, které jsem pochopila, že se stále ještě najdou na světě lidé, kteří svoji práci dělají srdcem a dokáží se vcítit i do toho druhého. Paní Koláčková, přeji Vám tedy, aby se Vám v této branži co nejvíce dařilo, neboť jen Vy jste opravdu tím správným člověkem na správném místě."
Barbora Šrédlováoffice manažerka