NÍZKÁ NEZAMĚSTNANOST MŮŽE UKAZOVAT I NA NESCHOPNOST FIREM PRACOVAT EFEKTIVNĚ

Vnímám, jak je ČR pro řadu zemí zajímavá enormně nízkou nezaměstnaností. Zajímají se, jak to děláme? V čem je to úžasné know-how, které bychom mohli předat i jim? Zatím nic přelomového si od nás za radu neodnesli (z toho co jsem postřehla).

Bylo by super plácat se po zádech a říkat si, jak jsme úžasní, ale tím přehlížíme možná jeden významný důvod, proč tomu tak je. Nejen od svých klientů, ale i z tisíců příběhů lidí, kteří hledají práci, vnímám společného jmenovatele –  naprosto neefektivní procesy a tím i využití lidské síly  v řadě firem. (tabulky pro tabulky, neefektivní nákupy, vyhození peněz za něco, co se líbí, ale vlastně není funkční apod.)

Práci pro práci, zbytečné “papírování” (ano, stát nám v tom ještě krásně přitápí), nesystematické kroky (práce na projektech, které se nikdy nedotáhnou do konce) apod. Letmo si vybavuji, že už i v minulosti se řešila produktivita práce – porovnání kolik hodin stráví průměrný Čech v práci a jaká je z toho produktivita ve srovnání s jinými zeměmi.

To, že demograficky bude na 2 lidi v důchodu 1 absolvent nejspíš nezměníme. Tj. myslím si, že není jiná cesta, než stávající výrobní faktory (v ekonom. pojetí práce, půda, kapitál) využívat efektivněji a smysluplněji (a nemyslím tím přetěžování kvalitních zaměstnanců!)

Přidejte se k diskutujícím na LinkedInu >> 

Share
Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji více než 12 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů