„Nikdy netlačte své loajální zaměstnance do bodu, kdy už nemají chuť ani sílu být k vám dále loajální.“

Takové zamyšlení znázorňuje toto skvělé A Tale Of Momentum & Inertia“ – Short Film. A já jen dodávám – všeho do času.

Totéž platí i s šikovnými zaměstnanci, kteří jsou za odměnu přetěžování dalšími úkoly. Tak samozřejmě, že důležitý úkol nedáte Frantovi, který nic neumí, ale Aničce, na kterou je spolehnutí. (O tom, že Franta má často i vyšší plat než Anička, raději mluvit nebudu).

Bohužel, je to taková časovaná bomba, protože i ten nejlepší a nejvýkonnější zaměstnanec má svoje fyzické a mentální limity.

Věnujte proto, prosím, svoji pozornost i zaměstnancům, kteří pro vás pracují. Dejte jim prostor se nadechnout a zregenerovat …..sami dobře víte, že i stroje potřebují údržbu a péči, jinak se „zadřou“.

A hlavně, nečekejte, že si o to řeknou sami, tento typ lidí často čeká příliš dlouho, než se dokáže ozvat 🙁

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>