JAK MŮŽE FUNGOVAT V ROCE 2022 STARÝ DOBRÝ INZERÁT?

„Martino, díky za vypracování inzerátu. Přes víkend jsme měli 5 reakcí a za 3 týdny přes 42 relevantních zájemců o práci. Z toho 5 lidí ve finálním kole!

Aneb malé radosti mého podnikání, kterému se věnuji sporadicky (CV na míru, konzultace, inzeráty na míru, aktivní vyhledávání kandidátů s licencí personální agentury).

Sama vidím na každodenní práci, že pokud se HR dokáže procítit a naladit na danou roli a souzní s ní, pak dokáže přitáhnout i jen inzerátem přesně takové lidi, které firma potřebuje. Byť to bude jiné u úzkoprofilových pozic a jiné tam, kde se jde více do široka. Dobře zpracovaný inzerát je jen další pomocník, nikoliv zaručená instantní pilulka na úspěch.

Naopak tam, kde s firmou, myšlenkou, manažerem nesouzní, není kompatibilní, nebo prostě jen nemá čas inzerci vymazlit, tak to nikdy takto dobře nebude fungovat. Vím to, protože za letošní rok mi nastupuje přes 50 specialistů (bílých límečků) ve 3 výrobních závodech a začíná mě silně válcovat kvantita před kvalitou.

Možná i proto je právě v HR velká fluktuace. Řada lidí jde do tohoto oboru s představou, že bude lidem pomáhat. Tam, kde zjistí, že mnohdy jen dělá „špinavou“ práci managementu, který má podřízené jen jako nutné zlo pro svůj úspěch, odchází jinam s nadějí, že příště narazí na lidskost, selský rozum apod.

Po letech jsem se vzdala ideálu měnit HR k lepšímu a soustředím se jen na svoji práci tak, aby mě bavila a dávala smysl (v rámci možností).

O to víc si užívám komplimentů od kandidátů a zákazníků, že se s podobným přístupem/personalistou často nesetkávají. Oceňují, že je na mě spolehnutí, mluvím přímo (to hezké i to nepříjemné) a hledám cesty, jak úkol splnit co nejkvalitněji.

Když se pak zamyslím, v čem jsem specifická, tak jediné, co jsem identifikovala je právě přímost, lidskost, dodržení slova, naslouchání, vědomá pozornost, partnerský přístup a upřímná omluva, pokud udělám lidskou chybu. Jinými slovy žádná raketová věda.

foto – free canva

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>