SPECIALISTA NEBO MANAŽER?

Já jsem v této otázce měla jasno velmi brzy. Jsem „tvůrce“ a baví mě vidět výsledky své práce přímo a nikoliv zprostředkovaně přes případné podřízené. Taky jsem ušetřena spousty porad, callů apod. a čas můžu věnovat tvoření reálných výsledků.

Taky nesnáším někoho k něčemu tlačit, protože krávu můžete dotáhnout na Mt. Everest, ale co s ní tam pak budete dělat, že?

A tak jsem si žila ve své představě, že já nikdy lidi nepovedu, od toho jsou tu ti, kteří to umí a baví je to.

V létě jsem testovala jeden psychotest a vypadlo z něj, že jsem nejvíc ze všeho lídr. Upřímně jsem se zasmála a nechala jsem to být. Včera jsem dostala pozvánku na interní školení LeaderShip pillar. Napsala jsem své milované šéfové do Milána, že se asi někdo spletl a poslal mně, specialistovi, špatné školení. Tak mi odpověděla, že se o chybu nejedná, že jsem Leader.

E-mail došel v okamžiku, kdy jsem měla na telefonu kolegyni, tak jsem jí popsala, jak jsem se upřímně zasmála. Já a lídr? Haha, vtip roku. No, ona se nesmála. Prý jsem pro ni inspirativní osoba, od které se má co učit a jejíma očima jsem fakt lídr. Tak jsem naznala, že bude možné dobré si ujasnit, co je pojem lídr….

Google tvrdí, že Leadership představuje vedení lidí, při kterém lidé za lídrem přirozeně jdou proto, že je nadchnul pro společnou vizi a jde jim sám příkladem. Zároveň lídrovi pod rukama rostou jeho nástupci, protože lidem nebrání v rozletu, ale naopak je rozvíjí a podporuje.

No, s veškerou pokorou musím říct, že druhá část na mě sedí. Snažím se nekázat vodu a pít víno, ale to, co říkám žiju nebo mám odžito. Když něco nevím, řeknu to. A taky mi dělá radost předávat svoje zkušenosti a AHA momenty. Upřímně mě těší, když to někomu pomůže (výjimkou jsou ti, kteří toho zneužívají ve svůj prospěch).

Taky máte podobný AHA moment, kdy se vám potvrdilo, že odříkaného chleba největší krajíc? Nebo kdy jste se o sobě dozvěděli něco, co vás nikdy ani okrajově nenapadlo a není lehké se s tím stotožnit?

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>