Špatně zvoleným fontem písma můžete zabít i kvalitní životopis!

Před několika dny mě požádala Andrea Grigerová, specialistka přes fonty, na můj názor při využívání fontů písma v personalistice.

Andrea je přesvědčená o tom, že font, který zvolíme, o nás hodně vypovídá, takže volba fontů v životopise jednoznačně vypovídá o charakteru a osobnosti uchazeče. Navíc v rovině podvědomí, kterou on sám většinou nevnímá a tím pádem ani nemá tendence ji ovlivňovat. Kdyby to nebylo takové klišé, napsala by „Můžeme v něm číst, jako v otevřené knize.“.

Společně s Andreou se shodujeme, že do firmy v oboru, který má vzbudit důvěryhodnost (např. bankovnictví), bychom rozhodně poslaly životopis napsaný patkovým fontem. Naopak do životopisu  pro zájemce o kreativní obory, bychom použily bezpatkový font. Není v tom žádná magie. Lidé reagují prostě stejně na vizuální charakteristiky fontu. Vědomě je nevnímají, ale podvědomě ano.

Celý rozhovor si můžete přečíst přímo na stránkách Andrey:  psychologiefontu.cz

Díky a krásný den

podpis.2 small

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>