INVESTICE DO STARŠÍHO PRACOVNÍKA JE 5x VÝHODNĚJŠÍ NEŽ INVESTICE DO ABSOLVENTA

V současnosti je na trhu práce cca 100 000 lidí 50 +, kteří hledají práci a nemají zrovna moc důvodů k úsměvu. Proč? Protože na trhu práce nejsou zrovna „žádaným zbožím“.

Ano, na jednu stranu mohou být o něco málo pomalejší, než když jim bylo 30 let (i když řada výjimek potvrzuje pravidlo), možná jsou i víc frustrovaní, ale taky můžou mít skvělé zkušenosti, zručnosti a být velkým přínosem a skvělými tahouny. Proto je dobré, aby byli na pracovních místech, kde můžou využít svoje silné stránky.

Říkáte si, že je lepší investovat do mladých perspektivních absolventů než do někoho, kdo je 5 let před důchodem?

Na to lze říct jediné: INVESTICE DO STARŠÍHO PRACOVNÍKA JE 5x VÝHODNĚJŠÍ NEŽ INVESTICE DO ABSOLVENTA…

protože starší člověk si práce váží a statisticky vydrží v zaměstnání průměrně 5 let, kdežto absolvent jen 1 rok.

P. S. Mysleme na to, že všichni jednou budeme v takovém věku a budeme rádi, když nás budou zaměstnavatelé hodnotit podle toho, co skutečně umíme a jací jsme a ne jen podle čísla v životopise.

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>