S TRAUMATY JE TO PODOBNÉ JAKO S RAKETOU VYSTŘELENOU DO VESMÍRU

Na začátku můžou být traumata velmi užitečná, protože jsou motorem (negativní motivací) svůj život změnit. Vystřelit nás do jiného světa, do jiného života….ale v určitý okamžik nás už naopak ta stejná traumata začnou stahovat k zemi.

Stejně jako pohonné motory, které přiblíží vesmírnou loď k oběžné dráze. Pokud by neodpadly, byly by vesmírné lodi přítěží, která ji dokáže naprosto zničit.

Stejně je potřeba (do určité doby užitečná traumata, která nám pomohla skutečně dospět) propustit. Poděkovat jim a oprostit se od nich (ne, tak snadno to většinou fakt nejde).

O jakých traumatech mluvím? Např. zejména v dětství ztráta někoho blízkého, manipulace, šikana, násilí …. Někoho to zlomí, jiní získají velkou vnitřní potřebu dokázat jiným (a ve skutečnosti hlavně sami sobě), že nejsou outsideři. Že si zaslouží místo na tomto světě….. Chtějí být nezávislí a žít lepší život, než do kterého se narodili.

Obvykle je poznáte po ovoci. Dospělé osobnosti (ne, dosažením 18 let se skutečně dospělými nestávají). Roky na sobě pracují, často začínají už od střední školy, chytají se každé pracovní příležitosti, která je posune k samostatnosti. Někdy velmi mladí odjedou sami do světa a v cizím prostředí si vybudují respekt. Toto je skutečný přerod v dospělého člověka, který neutíká před zodpovědností, ale jde vstříc životu. Získá si tím nejen zkušenosti, ale i pokoru.

Je mi ctí, potkávat vás na pohovorech a konzultacích. Záříte do dálky!

Jak na traumata? Něco zvládneme sami, na některé potřebujeme někoho zvenčí, kdo nám zazrcadlí to, co přes emoce nedokážeme vidět. Je to jako stát blízko velkého billboardu a divit se, že nevidíme jeho obraz – nejde to, jsme tak blízko a emočně potopení, že nám chybí odstup vidět celý obraz.

V rámci kariérních konzultací některá traumata nakousneme, protože vše souvisí se vším. Ptám se vás na otázky, abych si poskládala váš osobnostně/profesní obrázek a ten pak otiskla autenticky do CV a motivačního dopisu. Vy zamyšlením nad odpovědí získáte často jiný pohled na některé části v minulosti. Touto změnou se změní i emoční nastavení a některé „bloky“ se „odšpuntují“ a dají se přirozeně do pohybu…

A já? Taky mám svá traumata, díky kterým bych nebyla dnes tu, kterou jsem. Nedokázala bych vám být takovou oporu, pokud bych byla jen teoretik…

A i když jsem těm svým traumatům zpětně vděčná, pevně doufám, že už mě i ta poslední propustí, abych mohla pokročit dál… držte mi pěsti.

#martinakolackova #traumata #konzultace #kariernikonzultace

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>