“NE, JÁ JSEM STRIKTNĚ RACIONÁLNÍ A ANALYTICKÝ TYP, NĚJAKÉ PODVĚDOMÍ, TO JDE MIMO MĚ”

Jó, to si myslí spousta lidí a kdyby to tak opravdu bylo, tak by marketing vůbec neexistoval a díky dnešní obrovské nasycenosti v každém segmentu, by marketéři nehledali cesty, jak přitáhnout zákazníka nejen na vědomé úrovni.

Co to má společného s výběrovým řízením a životopisem

Mnohé. Ani tady se nedá ignorovat, že nás ovlivňuje podvědomí. Pamatujete si ve škole, že ten, kdo něčemu nerozuměl, mluvil obecně a snažil se okecávat? Dodnes, když někdo okecává a chodí kolem horké kaše, vzbuzuje to v nás pocit, že něco neví, něco skrývá.

Takže když v životopisu i u pohovoru 

➡ budete používat zejména obecné fráze, klišé, budete mlžit, vzbudíte  nedůvěru a bude vás stát neadekvátně větší úsilí, abyste přesvědčili druhou stranu o vašich kvalitách. A i tak budete pod větším drobnohledem.

➡ budete konkrétnější a osobitější, pak je pro personalistu mnohem snazší zhodnotit, jestli jste na dané místo ten pravý/pravá. ❗ALE tady je druhá stránka této zákeřné podvědomé domněnky. Když se nechá hodnotitel “unést”, může upřednostnit poutavého kecálka před někým, kdo má větší kvality, ale horší vyjadřování.

❗ALE  pozor, existuje i druhá stránka této zákeřné podvědomé domněnky. Když se nechá hodnotitel “unést”, může upřednostnit poutavého kecálka před někým, kdo má větší kvality, ale horší vyjadřování.

 

Přidejte se k diskutujícím na LinkedInu >> 

Martina Koláčková

Profesi personalisty se věnuji více než 11 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR analýzy, HR Branding, Recruiting, HR poradenství.
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce.
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *