POTENCIÁL je schopnost rozvíjet svoje dovednosti postupným úsilím, tj. vyžaduje určitý čas.

Znamená to, že když něco nezvládnu dnes, může to být za rok lepší – nic není definitivní, pokud na sobě budu pracovat. Proto ani testy (nejen u pohovoru), které vyplivnou jedno číslo, nic nevypovídají o tom jestli V ŽIVOTĚ USPĚJEME nebo ne.

Výkon jednoduše nejde hodnotit na základě jednoho výsledku. Jediný bod v čase nemůže být důkazem o trendech, úsilí ani o ničem jiném. Vždyť ani sklon přímky nejde hodnotit na základě jednoho bodu, protože žádná přímka neexistuje.

Mezi zaměstnavatele, kteří si to uvědomují a neupřednostňují ve výběrových řízeních ty tabulkově nejlepší, ale ty s největším potenciálem, patří např.

▶️NASA, kde vybírali takové astronauty, kteří zažili neúspěchy a vzpamatovali se z nich,

▶️ ředitel GE, který vybíral lidi podle jejich schopnosti růst (dle jejich rozvojové dráhy).

Share
Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji více než 12 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů