Nesnáším politikaření

protože je to jen obrovské mrhání energií všech zúčastněných a zejména šikovných lidí. Ani ve svém věku nejsem ochotná na tyto hry přistupovat, i když mě to z mnohých profesních i lidských cest diskvalifikuje… a s jednou jedinou pravdou to bude ještě těžší. Ale takový je život.

Dneska mi přistála ve zprávě myšlenka, která je připisována Keanu Reevesovi, a já věřím, že bude rezonovat s mnohými z vás (jak vás už znám)…

„Počítám své roky a zjistil jsem, že mi zbývá méně roků, než je těch co jsem už prožil. Připadám si jako malé dítě, které dostalo krabici bonbonů. První sní rychle s radostí, ale když pochopí, že jich zbývá jen pár, pak je teprve opravdu začne vychutnávat.

Nemám čas na nekonečné bláboly o ničem, zbytečné hádky a dohadování se, které nemá konce. Příliš málo bonbonů už zůstalo v krabici.

Nemůžu vystát manipulátory a oportunisty. Znepokojují mě závistiví lidé, kteří se snaží zdiskreditovat ty schopnější převzít jejich pozice, talent a úspěchy.

Chci žít s lidmi, kteří jsou lidmi v pravém slova smyslu. Lidé, kteří se dokáží smát svým chybám, kteří rozumí svému povolání a neutíkají před svými povinnostmi, těmi co chrání lidskou důstojnost a chtějí být na straně spravedlnosti.

Díky tomuhle stojí život za to žít.

Ano, spěchám, spěchám žít se silou, kterou člověku může dát jen odvaha. Snažím se neplýtvat žádnými bonbony, které mi zbyly.

Mým cílem je dosáhnout jednou konce ve smíření sám se sebou, se svými blízkými a také se svým svědomím.

Mysleli jste si, že máte dva životy a najednou si uvědomíte, že máte pouze ten jeden. Využijte ho proto, dokud máte čas!“

…a já dodávám, nemrhejte svými bonbony ani bonbony jiných na falešné hry, které nás všechny okrádají o čas a životní energii.

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>