KDE SE VIDÍTE ZA 5 LET?

Stále dokola se nad touto otázku polemizuje (nejen) na LinkedInu.

Proč tuto otázku nemám ráda? To, jak člověk přemýšlí o svém životě, jaké jsou jeho hodnoty a jaké má vnitřní cíle pro kratší i delší časový horizont se dá zjistit mnohem přirozenějšími otázkami v průběhu hovoru. Často daný člověk ani neví, že vám tuto odpověď poskytl.

ALE dám Vám (kteří tento dotaz rádi pokládáte) otázku k zamyšlení. Ví Vaše firma/Váš zaměstnavatel/Vy/ Vaši kolegové, KDE VIDÍ FIRMU ZA 5 LET? Jaká je vize firmy, kam směřují vaše kroky? Víte jak vám tento člověk zapadá do dlouhodobého konceptu anebo potřebujete “zalepit díru” po někom, kdo svoji práci dělal 20 let a tak automaticky hledáte náhradu?
Spousta firem žádné vize nemá – anebo jako vizi považují to, že by další rok chtěli zvýšit obraz/zisk 3 násobně. Zkuste se zamyslet, jak byste se tvářili, kdyby vám kandidát upřímně řekl, že by měl rád za 5 let 3 násobný plat!

Zkuste u pohovoru představit kandidátovi filozofii a vizi firmy a uvidíte, jak na to bude reagovat – jestli se mu rozsvítí oči, bude opakovat vaše slova anebo začne z patra mluvit o svých snech!

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji více než 13 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>