NENÍ PRAVDOU, ŽE LIDÉ, KTEŘÍ ČASTĚJI MĚNÍ PRÁCI, VYDRŽÍ V KAŽDÉM ZAMĚSTNÁNÍ KRATŠÍ DOBU. (Neboli lidé, kteří v posledních 6 letech měli 6 zaměstnání neměli větší šanci, že svoje současné zaměstnání opustí dříve než lidé, kteří za posledních 6 let pracovali v 1 zaměstnání) 

Ekonom Michael Housman vedl v call centru (data od 30 tisíc zaměstnanců) projekt, v němž se zaměřil na ověření výše zmíněného tvrzení.

Ve svém výzkumu našel jediný společný ukazatel, který mu zprvu nedával smysl – zaměstnanci, kteří ve firmě působili déle, používali prohlížeč Firefox nebo Chrome. Navíc měli i významně vyšší prodeje a hovory probíhaly kratší dobu.

Nakonec se záhada objasnila. Oba tyto prohlížeče NEjsou standardně instalované v prodávaných PC (jako např. Explorer nebo Safari) a využívají je tak především ti, kteří se nespokojí s tím, že jim někdo něco předloží. Jsou podnikavější, hledají nové cesty a možnosti. A tuto vlastnost pak přirozeně přenášejí také do své práce.

Takže zpět k myšlence fluktuace. Není tu přímá úměra (více zaměstnání = přirozeně větší fluktuant). Někdy může být i větší fluktuace spojená i s tím, že takový podnikavý člověk nastoupí na místo, které se mu prezentuje jako inovativní a takové, kde má měnit nefungující procesy. Nějakou dobu to zkouší a pokud zjistí, že je to jenom póza ze strany firmy, chvíli to zkouší změnit. Pokud to dlouhodobě nejde, z pudu sebezáchovy odejde jinam.

 

Share
Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji více než 12 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů