VZTAHOVÝ BUSINESS

tj. pracovní vztah založený na partnerství. Tak bych intuitivně pojmenovala svoji kontinuální letitou práci. Princip, na kterém stojí můj osobní brand.

Přemýšlela jsem, jak bych ho charakterizovala:

▶ Do každého i sebe kratšího vztahu (tím myslím i jen pohovor nebo poptávku po vyhledání zaměstnance) jdu s otevřeností, důvěrou a naslouchám potřebám klienta. Kladu často businessové „otázky na tělo“, abych pochopila, jaká je „core“ potřeba.

▶ Tam, kde zástupce firmy potřebuje polechtat ego, že to dělá dobře, jen nejsou na trhu lidi, u mě nepochodí. Já jako HR potřebuji ke své práci součinnost svých interních zákazníků, tj. být na podobné hodnotové vlně.

▶ Mám dar vidět pod povrch a cítit nesoulad. Jsem velmi otevřená, dozvíte se ode mě diplomaticky plusy i mínusy, rizika a příležitosti (od toho si mě přece najímáte!).

▶ Chovám se k vám s respektem, nebudu vás pomlouvat za vašimi zády. Pokud s něčím nesouhlasím, dozvíte se to ode mě, protože vám řeknu do očí, s čím a proč nesouhlasím. Nebudu vám dělat to, co nechci, aby někdo jiný dělal mně.

▶ Tam, kde se necítím jistá v kramflecích nebo to není moje specializace, otevřeně to řeknu, abych narovnala prvotní očekávání mé služby. Nebyl by spokojený klient ani já. Přineslo by to špatné reference a ztráty na obou stranách. Přijde mi fér si říct, že se nabídka s poptávkou tentokrát nepotkávají a s respektem se rozloučit. Tím otevřeme prostor najít ty, se kterými to klapne.

▶ Jsem čestná a férová. Pokud udělám chybu, napravím ji. Nebudu ji házet na někoho jiného (ideálně toho, kdo se k tomu nemůže vyjádřit). Když něco nevím nebo neumím, budete to vědět. Když na něco dám ruku, je to pro mě závazné.

▶ Stojím si za kvalitou. I když dokážu velmi hodně věcí, jakmile jde kvantita dlouhodobě na úkor kvality, nedokážu v práci pokračovat.

▶ Pokud potřebuji každou svoji větu několikrát dovysvětlit, je zřejmé, že nemluvíme stejnou řečí a spolupráce by nefungovala, proto ji s poděkováním odmítnu.

▶ Mám velmi dobrou paměť a nedávám druhé šance. Ten, kdo mě vědomě podrazí nebo mi dá nevybíravě najevo, že teď už mě nepotřebuje a já jsem pro něj póvl, má u mě dveře zavřené. Kdo jednou podrazí, udělá to kdykoliv komukoliv.

▶ Před nikým se nepovyšuji a už ani neponižuji. I když se můžeme občas bavit velmi familiárně, vždy vím, kde je moje profesní role a tu nepřekračuji a nezneužívám.

Dnes je 9. měsíc tohoto roku a taky 9 let a 9 měsíců od začátku
podnikání. Já jsem 9ka, poustevník. Díky vám za společná sdílení a za poptávky přicházející primárně přes dobré reference 🙏

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>