JSTE MULTIPOTENCIÁLNÍ?

Mám na toto téma rozepsaný článek už nějakou dobu, ale zastavila jsem se v okamžiku, kdy jsem chtěla jasně popsat, jaký je rozdíl mezi multipotenciálem a člověkem, kterého baví spousta věcí.

Docvaklo mi to právě dnes, kdy si mě, personalistu, najal klient, abych mu přepracovala jednu rozsáhlou žádost, která je pro něj nesmírně důležitá.

Byl ochotný zaplatit za můj skill, který ale není mojí profesí, nemalé peníze. A byl nadmíru spokojený.

Stejně jako dostávám čas od času poptávky, abych někomu vytvořila 3D obal na e-book, leták, navrhla webové stránky apod. protože se jim líbí moje práce a můj rukopis.

Přátelé se se mnou radí, jakou rostlinu zasadit do konkrétního kouta v zahradě. Čas od času dostanu poptávku nafotit školení nebo naučit někoho fotit (uff, já?!)

Multipotenicálové neumí jen jednu činnost na 100 %, ale můžou říct, že několik činností umí tak dobře, že jsou za ně lidé ochotni zaplatit.

Proč to píšu? Zdálo by se, že máme na růžích ustláno, ale není to tak jednoduché. Často jsme hozeni do škatulky „Brouk Pytlík – práce všeho druhu.“

Prosím, než někoho odsoudíte (v CV nebo jakkoliv), že nejspíš dělá všechno a neumí nic, zkuste nejdříve zjistit, jestli třeba není jen mutlipotenciál.

Video, které stojí za to vidět.

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>