PROČ MÁME DVOJÍ METR?

Když herec umí nejen skvěle hrát, ale i dabovat, tancovat, zpívat, dobře se oblékat, malovat/fotit (nebo dělat jiný koníček). Jednoduše řečeno – je MULTIPOTENCIÁLNÍ, je to bráno dobře, s respektem a úctou. Možná i stoupne jeho cena na trhu práce.

Ale když někdo při své praxi kombinuje více svých schopností z různých oblastí – nákup, logistika, kvalita, vedení projektů apod. Ve volném čase hraje v kapele, má znalosti z IT apod…..ve většině případů ho někteří hodí do pozice

– asi neví co chce,

– dělá všechno a nic nedělá pořádně,

– je překvalifikovaný..

aniž by si nejdřív zjistili, jaký je jeho životní příběh. Jestli skutečně celé roky hledal, co by ho mohlo bavit, nebo ho naopak velmi baví mít přesah do více oborů a v každém je dobrý.

Neodmítejte lidi, kteří jsou multipotenciální, jenom proto, že vy jste úzce zaměření specialisté a nedokážete si představit dělat víc než jednu činnost.

Člověk, který má výrazné znalosti z více oborů může být skvělým mostem mezi úzce specializovanými odborníky a vzájemně tak koordinovat, aby všichni táhli provaz stejným směrem.

P. S. Multipotenciál NENÍ člověk, kterého nic nebaví a nechce se mu pracovat a jen se umí dobře prodat. Takový všuměl, který všechno ví, všude byl a od všeho má klíče! Naopak je to člověk, který je skvělý ve více oborech a zákazníci si od něj žádají různorodé činnosti.

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji více než 13 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>