VELKÉ HR KONFERENCE – MUST HAVE!  OPRAVDU?

Kladu si otázku, k čemu jsou velkolepé konference o tom, jak by mělo HR vypadat při ekonomice 4.0, jak to funguje v jiných zemích, když u nás nefungují ani základy?

To, že firmy mají problém odpovědět všem lidem, co se přihlásí do výběrového řízení.. OK, nejsme dokonalí a i mně se občas stane, že na někoho v tom množství zapomenu. ALE nesmí se to stát u nikoho, kdo už byl na osobním pohovoru a nedej bože na posledním kole. Tímto přichází firmy nejen o zajímavé kandidáty, ale prokazatelně i o svoje zákazníky!

Svým klientům hledající práci radím, aby cca do týdne od zaslání CV zavolali personalistovi a zeptali se, jak to s výběrovým řízením vypadá. Jestli mají nějakou šanci, nebo se případně soustředili na jiné příležitosti. A víte co? Oni nemají kam volat. Pod inzerátem ani na stránkách firmy velmi často není žádný kontakt na personalistu. Ani přes recepci nemají šanci, protože dostanou zprávu, že mají poslat e-mail.

Pokud tento můj post čte někdo na HR a bojí se toho, že by ho bombardovaly desítky telefonů, můžu Vás uklidnit, že se tak neděje. Moje tel. číslo je u každého inzerátu, na webu, na LI a týdně je jich opravdu velmi malé %.

Chcete-li jít lidem naproti, pak zveřejněte na stránkách firmy a u inzerátů kromě e-mailu i svůj tel. kontakt. Smazat ho můžete vždycky!

Share
Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji více než 12 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů