CHCETE SE ZBAVIT SVÝCH LIDÍ 

a možná i bez odstupného.

Poděkujte jim za to, jak rekordní mimořádný obrat/zisk se vám letos podařil a místo vyplacení mimořádného bonusu jim velkolepě napište, že vývoj ekonomické situace nevypadá růžově. Bude tak potřeba, aby následující rok mákli ještě víc (a rizika ekonomiky tím vykryli). Musí chápat, že akcionáři by si nemohli pořídit 50. jachtu a to by je jisto jistě nahněvalo!

Nevadí, že vaši lidé mají jazyk na vestě a obětovali pro vás svůj volný čas a mnohdy i zdraví. To přece není váš problém…Jsou to přece lidské zdroje. Jsou vybité? Tak je prostě zahodíte do odpadu nebo je hodíte do vybitých baterek. Ať si je někdo nabije, pokud by je chtěl znovu použít.

A kdyby to k odrazení stále ještě nestačilo, můžete použít ještě starý dobrý mikromanagement nebo povýšení někoho, kdo je ve své roli naprosto nekompetentní.

Tak hodně štěstí ve své strategii jak (de)motivovat na konci roku své lidi.

zdroj obrázku: internet, neznámý autor

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>