PODVĚDOMĚ POTŘEBUJEME VIDĚT HMOTNÉ VÝSLEDKY SVÉHO SNAŽENÍ… nebo to tak není?

Na sobě jsem vypozorovala, že když jsem chodila na VŠ a začala “pracovat hlavou”, potřebovala jsem o to víc pracovat v zahradě, vymazlit si svůj domov a prostě dělat cokoliv, co mě bavilo a kde jsem viděla hmatatelné výsledky práce.

To, do čeho jsem fyzicky vložila energii se mi velmi rychle vracelo zpět a to jsem potřebovala. Byla to  potrava pro moji duši.

Už nějaký ten rok přemýšlím, že je to možná důvod frustrace a negativních pocitů řady lidí. Sedí v kancelářích, přehazují čísla z jedné tabulky do druhé, uzavírají smlouvy, odpovídají zákazníkům na dotazy, ale vlastně nic hmotného/hmatatelného nevytváří a nevidí. Pak horko těžko  vysvětlují svým dětem, co je jejich profese…  Nemají možnost, jako naši předci, říct: “Toto je zeď, kterou jsme s tvým dědou postavili.” “Toto je zahrada, kterou jsme vytvořili a krásně s námi stárne.” A kdykoliv se na to své dílo podívají, dává jim sílu a energii zase něco dělat.

Když vidím, kolik lidí opustilo zlatá místečka v korporátech, aby začali tvořit svoje marmelády, kabelky apod., jenom mě to utvrzuje, že podvědomě potřebujeme být ukotvení a získávat ze své práce energii  zpět (ne jen peníze), protože jinak nám hrozí vyhoření.

Přidejte se k diskutujícím na LinkedInu >> 

Share
Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji více než 12 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů