FIRMA JE ŽIVÝ ORGANISMUS podobně JAKO NAŠE TĚLO

–  Každý živý organismus se v čase neustále vyvíjí.

–  Můžeme o něj pečovat, nebo ho mít jenom jako nástroj pro svoji existenci, prostě jako prostředek pro uspokojení svých potřeb.

–  Chceme-li fungující organismus na několik let či desetiletí, je důležitá prevence  (znát, jak organismus funguje, co je propojeno s čím, vnímat jednotlivé detaily, zajímat se,..) a dělat příslušná opatření (mít udržitelný zdravý životní styl/znát své zaměstnance, procesy, naslouchat jim,..)

– Občas se organismu daří skvěle a jindy se objeví nějaké symptomy/vnější projevy nemoci. Někdy si jich všimneme včas a jindy už jde o opravu vážnou nemoc.

– Pak je potřeba si položit otázku, jestli chci organismus léčit na základě vnějších projevů, nebo chci, aby byl zdravý a pochopit co je zdrojem nemoci. Pokud firma nemá lidi, je to symptom. Může si vzít paralen (= přijmout jednoho člověka a doufat, že ten všechno spasí), ale neřeší zdroj nemoci.

Proto, když za mnou přijde zákazník (majitel firmy), nestačí mi k posouzení situace jenom jeho pohled, ale musím jít do hloubky, promluvit si se zaměstnanci a snažit se najít ZDROJ/e NEMOCI. Teprve potom můžu klientovi skutečně pomoci.

Přidejte se k diskutujícím na LinkedInu >> 

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>