CO NEŽIVÍME, ODUMÍRÁ, CO ŽIVÍME, ROSTE

to je prostě evoluce. Všichni víme, že části těla, které živé organismy nepoužívají, postupně přestanou plnit svoji funkci a odumírají. A velmi podobně je to s našimi smysly. Jakmile je přestaneme používat, postupně oslabují a my se stáváme závislejší.

Jednoduchým příkladem jsou vychytávky v autech. Po čase s automatem a kamerou bude mnohem horší jezdit s autem s řazením a couvat jen se zrcátkem. Můžeme se začít bát věřit svým schopnostem, že to bez „pomůcek“ zvládneme.

Někdy to jde do takových absurdit, že věříme víc navigaci než tomu co vidíme. Není tak divu, že někteří skončí s autem tam, kde je to naprosto absurdní!

Podobně je to i v HR. Čím víc se setkáváme s lidmi a čteme v nich, tím více se bystří naše intuice a my víme, jestli to bude klapat nebo ne už od začátku. Něco nám u nich nesedí nebo naopak přitahuje a obvykle až časem se ukáže, co to bylo. Intuice v oboru totiž není loterie, ale je to o tom, že naše podvědomí je mnohem rychlejší a podrobnější, než naše vědomá úroveň. Zná tak výsledek výrazně dřív, než to dokážeme pojmenovat.

V okamžiku, kdy se při výběru lidí spoléháte na psychotesty, dáváte svoji sílu jiným a současně dáváte zprávu své intuici, že ji nepotřebujete. Máte přece sofistikovaný nástroj. Jenže čím méně budete svoji intuici trénovat, tím více budete závislí na nějakých výsledcích, číslech, názorech ostatních….. a vaše vnitřní síla se oslabuje. (neříkám, že kvalitní test nemůže pomoci, ale je jen jednou z informací pro rozhodování).

Všichni máme možnost se poučit z chyb a vzít si zpět svoji vlastní sílu, kterou jsme během života dali testům, rodičům, celebritám, médiím, lékařům, politikům……Neznamená to, nechybovat, ale zlepšovat svoji intuici a instinkty. Stoupnout si do své vlastní síly.

Hledejme odpovědi v sobě, ne v chytrých knížkách, drahých kurzech apod. Tam si zajděme max. pro inspiraci, že je možné najít tu svoji cestu, která je tak jedinečná, jak jedinečné je naše DNA….

hodně štěstí nám všem při opětovném získávání důvěry ve svoji vlastní sílu

M.

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>