VRÁNA K VRÁNĚ SEDÁ?

„Paní Koláčková, se mnou ta práce naprosto rezonuje. Moc se těším na lidi ve firmě, protože to je přesně to, co hledám. Očekávám totiž, že jste vy i ostatní na stejné vlně.“

Tuto situaci jsem zažila už před 8 lety, kdy jsem se svým zaměstnavatelem nerezonovala. Uvědomila jsem si, že kandidáti, kterým jsem na pohovoru „seděla„, logicky předpokládali, že stejně se budou cítit i se všemi ostatními kolegy ve firmě. Že jsem takový vzorek.

Ale v realitě to tak nebylo – jenom si vytvořili falešná očekávání. A to byl moment, který mě přiměl k tomu vybírat si, s kým chci spolupracovat. Kde můžu být autentická a současně být vzorkem lidí ve firmě. Ano, můžete namítat, že sice platí „VRÁNA K VRÁNĚ SEDÁ“ a často to tak zaokrouhleně bývá. Ve firmách jsou určité hodnoty, se kterými většina zaměstnanců rezonuje. 

Má to ALE jeden háček – většina nejsou všichni. A soudit firmu podle jednoho člověka (což NENÍ STATISTICKÝ VZOREK!!) může být slepou zavádějící cestou.

Jak z toho ven? Vnímejte u pohovoru personalistu, manažera, všímejte si recepční, návštěv i jiných zaměstnanců, které potkáte. Požádejte, abyste mohli vidět pracoviště a odpovědět si, jestli vás to přitahuje anebo vám něco říká „tady NE“, i když rozum tvrdí, že byste tu práci měli vzít.

Hodně štěstí 🙂

Přidejte se k diskutujícím na LinkedInu >> 

 

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>