“PLNÝCH 95 % ÚSPĚCHU FIRMY SPOČÍVÁ PŘEDEVŠÍM V LIDECH, KTEŘÍ V NÍ PRACUJÍ” Brian Tracy.

No, setkávám se s názory majitelů (zejména těch, kteří nikdy nebyli v roli zaměstnanců), že

– oni se bez lidí obejdou, kdežto lidi bez nich by nepřežili.

– oni tu práci před 25 lety vykonávali, tak přece ví nejlíp, co ta práce obnáší a nikdo je neopije rohlíkem.

Trošku mi to přijde jako porovnávání jablek s hruškami. Občas si všichni myslíme, že něco perfektně ovládáme, protože jsme to dělali před 25 lety (a třeba i jen pár měsíců). Pak si to po X letech zkusíme a ejhle, ono to není tak jednoduché, jak se zdálo. Neznáme potřebné fígle, nemáme ten správný grif, pro svoji práci máme kusé informace (pokud vůbec nějaké),  musíme se spoléhat na kolegy nebo manažera (protože nejsme firma o 2 lidech ale 200 lidech) a všechno je prostě jiné, než bylo v našich představách.

Prosím, nedělejte si domněnky a raději choďte víc mezi lidi do provozu, naslouchejte tomu, co říkají a nezapomeňte, že sebereflexe není slabost.

 

Přidejte se k diskutujícím na LinkedInu >> 

Share
Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji více než 12 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů