Prý nejlepší HR vtip na světě – souhlasíte?

Jednu HR manažerku tragicky srazilo auto a zemřela. Její duch se dostal před nebeskou bránu, kde ji přivítal svatý Petr se slovy: „ Ještě než se tu usadíte, musíme vyřešit jeden malý problém. Ještě jsme tu neměli takovou HR manažerku jako jste vy a nejsme si úplně jistí, jak s vámi naložit.“

„No, dobře, tak co mě prostě pustit dovnitř?“ říká HR manažerka.

„Upřímně, moc rád bych to udělal“ říká sv. Petr „ale musím se řídit pokyny svých nadřízených.“ Mám za úkol nabídnout Vám jeden den v pekle a jeden den v nebi, abyste si vybrala dle toho, kam půjdete na věčnost. „

„Upřímně, pokud si můžu vybrat, šla bych raději do nebe.“ říká žena. „Je mi líto, máme svoje pravidla…“ oponoval svatý Petr a nechal HR manažerku poslat výtahem dolů.

Výtah se zastavil, dveře se otevřely do pekla a žena viděla krásný golfový areál. Byl tam klub a kolem spousta přátel, kteří byli skvěle oblečení, úžasně se bavili a působili šťastně. Vítali ji, objímali a bavili se o společných časech.

Zahráli si skvělou hru a pak šli do klubu dát si skvělý steak. Měla to štěstí, že se tam potkala i s ďáblem, který byl neskutečně příjemný. Společně si všichni užili skvělou noc plnou vtipů, historek, tance, zábavy,….

Než se nadála, byl čas vrátit se zpět ke sv. Petrovi. Když odcházela k výtahu, všichni se s ní srdečně loučili a ona si to užívala. Když výtah dorazil k bráně, říká ji sv. Petr: „Je čas strávit den v nebi.“

HR manažerka tak strávila dalších 24 hodin tím, že odpočívala na nadýchaných obláčcích, zpívala si, hrála na harfu….Bylo to skoro stejně tak příjemné, jako v pekle.

„Tak, strávila jste den v nebi a den v pekle. Je na čase se rozhodnout, kam byste ráda šla na věčnost.“ říká sv. Petr.

Žena chvíli přemýšlela a pak odpověděla: „Hm, nebe bylo fajn, ale přece jenom víc jsem si to užila v pekle. Takže moje rozhodnutí je peklo.“

Sv. Petr poděkoval a doprovodil ji k výtahu, který ji dovezl zpět do pekla. Když se otevřely dveře výtahu, byla v šoku – zjistila, že stojí v pustině pokryté odpadky a špínou. Viděla své přátele oblečené v hnusných hadrech, jak sbírají odpadky do starých pytlů.

V tom k ní přistoupil ďábel a objal ji kolem ramen.  HR manažerka se na něj podívá a ještě v šoku říká: „Když jsem tu byla před 2 dny, bylo tu úžasné golfové hřiště s klubem. Jedli jsme humry, tančili jsme a byl to krásný společný čas. Teď je tu jen špinavá poušť s odpadky a všichni moji přátelé vypadají mizerně!“

Ďábel se na ni klidně podíval a s úsměvem ji odpověděl: „Když jste tu byla naposledy, snažili jsme si vás získat (však to znáte, klasický nábor). No a dneska už jste náš běžný zaměstnanec.

 

POJĎME DISKUTOVAT

– Jak často se setkáváte s tím, že realita je DIAMETRÁLNĚ ODLIŠNÁ od toho, co jste se dozvěděli před nástupem do zaměstnání? 

– Myslíte si, že zkreslením reality zaměstnavatelé dosáhnout něčeho efektivního?

 


Volný překlad B.Thomase s více než 30 tis. like během několika dní……..proč asi 🙁

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>