KDYŽ NĚKOHO MOC CHCETE, HROZÍ, ŽE HO TOTÁLNĚ ODRADÍTE

Zažili jste někdy ten pocit, že vás někdo moc chtěl a tlačil na pilu? A je jedno, jestli je to nápadník, kamarádka na kafe, prodavačka v obchodě nebo jakýkoliv obchodník. Pokud ano, asi mi dáte zapravdu, že vám to (při určité míře) nebylo komfortní a hledali jste způsob, jak z toho vybruslit. Jednoduše to budí nedůvěru a možná i pocit, že vás druhá strana nutně potřebuje, a vy budete jen “kořist”.  Zajímá se hlavně o svoje zájmy a ne o vás, tlačí  vás do kouta a něco vám “vnucuje”.

Jakou to má souvislost s hledáním práce nebo naopak zaměstnavatele?

Pokud máte o nějakou práci zájem, zvažte, kde je zdravá míra vaší aktivity. Je super poděkovat za pohovor, za týden zavolat, jestli je něco nového, ale rozhodně ne se každý den ozývat, pokládat milion dotazů, posílat informace, na které se vás nikdo neptal apod.

Pokud to děláte, tak šance, že zaměstnavatele odradíte, je více než velká. Totéž platí i u zaměstnavatele. Pokud začnete na potenciálního zaměstnance tlačit, přeplácet ho, nabízet mu nové a nové benefity jenom abyste ho získali, může to na něj působit tak, že se podbízíte, doprošujete se a přestane si vás vážit.

Prostě platí – VŠEHO S MÍROU! NECHTE DRUHOU STRANU DÝCHAT – SVOBODNĚ SE ROZHODNOUT.

Přidejte se k diskutujícím na LinkedInu >> 

Martina Koláčková

Profesi personalisty se věnuji více než 11 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR analýzy, HR Branding, Recruiting, HR poradenství.
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce.
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *