JSEM ALERGICKÁ NA TVRZENÍ z médií i reprezentantů firem: “NEJSOU LIDI!”

Já mám opačný názor. Vím o řadě velmi šikovných a schopných lidí napříč všemi pracovními pozicemi (s hmatatelnými výsledky), ochotnými dát do své práce víc, než je potřeba, pokud ve své činnosti vidí smysl.

Nejen že jsou to profíci ve svých oborech, ale jsou to i vyzrálé osobnosti se selským rozumem. Bohužel, často dostávají ve výběrových řízeních zamítací odpovědi.
Proč? Třeba proto, že je manažer nechtěl ze strachu, že by ho ohrozili, protože jsou příliš aktivní. Protože ukazují, že je možné dávat do práce mnohem víc (a to není pohodlné pro ostatní, kteří už rezignovali) apod. Protože odmítají chodit domů s platem 20 tisíc hrubého, když přináší business za miliony.

Takže pojďme si říct, jací lidé na trhu práce nejsou? Ovce, které nemají svůj vlastní názor, nikoho na svých postech neohrozí, jsou motivovaní strachem (nejen) z vysoké hypotéky a budou ochotni pracovat za co nejnižší možnou mzdu? Pak ano, takoví lidé už začínají být opravdu nedostatkovým zbožím.

Kdo si myslí že to, CO NA TRHU PRÁCE CHYBÍ, JE DOSTATEK SOLIDNÍCH ZAMĚSTNAVATELŮ, kteří dokáží využít potenciál šikovných lidí a dát jim odpovídající odměnu, ať dá LIKE.

Share
Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji více než 12 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů