PROČ SI K SOBĚ MANAŽER VYBÍRÁ TY MÉNĚ SCHOPNÉ?

Odpověď může být ukrytá v jeho dětství, kdy mu možná jeho matka opakovaně vtloukala přesvědčení, že bude stejně neschopný jako jeho otec. Způsobila mu tak bolestivou psychickou ránu, kterou postupem času zatlačil hluboko do podvědomí a na vědomé úrovni ji možná úplně vymazal, aby ho nezraňovala. Ale to hluboké přesvědčení v něm stále je a “pracuje”.

Jeho podvědomí ho nutí, aby se stále dokola utvrzoval o těchto hlubokých (a bolestivých) PŘESVĚDČENÍCH (např. že je neschopný). A je jedno, jestli si to uvědomuje a navenek se to snaží maskovat (arogancí, řízením z pozice moci apod.) anebo si to ani nepřipouští.

V reálu to vypadá tak, že si k sobě do týmu vyhledává neschopné lidi, protože jsou “na stejné nebo nižší úrovni jako on.” Pokud by si vybral ty skutečně schopné, cítil by veliké ohrožení a to instinktivně nemůže dopustit, protože by si podřezal větev.

Tato situace vysvětluje nejen to, proč skutečně schopní lidé mají problém najít dobrou práci, ale i to, že naše chování je z 90 % ovlivněno našim podvědomím a nevědomím.

Share
Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji více než 12 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů