MÁ PRO MĚ SMYSL MÍT ÚČET/BÝT AKTIVNÍ NA LINKEDIN?

Je otázka, kterou dostávám při kariérních konzultacích a při tvorbě životopisu na míru, který se pak jen snadno překlopí i na LI profil (tj. je to 2v1). Ale nemusí ho překlopit kompletně – je na každém, na kolik se „veřejně“ odhalí ve svých pracovních/profesních aktivitách a jak hluboko do minulosti a do detailu půjde. Na rozdíl od životopisu, ta pravidla, co o sobě sdělím, si tu určujeme sami.

Být vůbec na LI? To záleží na tom, co od toho čekáte, kolik času chcete tady na síti trávit, co vám to přináší.

Napíšu tak za sebe, jaká byla moje cesta na LI a vy si z ní můžete vybrat to, co s Vámi rezonuje.

✅ UDRŽOVAT KONTAKTY s lidmi z minulosti, na které nemáme tolik času, kolik bychom si přáli. Fajn kolegové, spolužáci, zákazníci, dodavatelé, se kterými se naše cesty profesně (ale ne lidsky) rozpojily a my máme o nich povědomí. Čas od času si napíšeme, můžeme si vzájemně radit a pomáhat.

✅ Jako INTROVERT se tu můžete SEZNÁMIT S ÚŽASNÝMI LIDMI, se kterými byste se nikdy nepotkali (zejména pokud i oni jsou introverti a taky nechodí na různá organizovaná setkání, kde se s nikým neznají).

✅ Máte tu PROSTOR DISKUTOVAT nad různými tématy, dokonce tu jsou lidé, kteří vám rádi podají pomocnou ruku (a nemyslím vůbec hyeny, které ve vás vidí jen flákotu masa). Já se tu navíc učím argumentovat, vidět, jak přemýšlí druhá strana a někdy je to velká škola.

✅ Když se vám líbí nějaký zaměstnavatel, můžete se PROPOJIT NEZÁVAZNĚ S VYBRANÝMI MANAŽERY a nemusíte si stěžovat, že přes HR nemáte šanci se do firmy dostat. LI tu možnost nabízí.

✅ Přijde mi fér, že NEJSEM PRO KANDIDÁTY ANONYMNÍ. Necítí ze mě převahu. Můžou se podívat, kdo je na druhé straně a nemít pocit, že já o nich vím vše a oni o mě nic. Ano, je to určitá forma zranitelnosti, ale to k tomu patří, pokud chci být autentická.

✅ SDÍLÍM TO, CO VIDÍM KOLEM SEBE i svoje AHA MOMENTY. Vadí mi, že se prezentuje A, ale obvykle se tváříme, že ta mince nemá stranu B. Vadí mi, že mlčíme i když nesouhlasíme. Vždycky jsem si připadala divná, ale pak jsem zjistila, že v tom nejsem sama. Je nás mnohem víc, jen o sobě nevíme, protože jsme roztříštění… takto sobě i nám (vy víte) dávám signál, že nás rozhodně není málo a že nejsme „špatně“. A to někdy úplně stačí.

✅ Buduji si svůj OSOBNÍ BRAND, ve kterém jsem AUTENTICKÁ. Díky tomu mě lidi, kterým jsem velmi nesympatická, obejdou obloukem, což je skvělá zpráva. Naopak ty, kteří jsou v podobné energii jako já, si tím do života přitáhnu. V mé bublině se tak cítím skvěle a občas mám i pocit, že svět je ještě v pořádku.

✅ Přidávám si lidi, kteří mi jsou něčím zajímaví. Nesbírám „pokemony“. Díky tomu pak mám VĚTŠÍ ŠANCI NAJÍT do vybraných firem KOLEGY/KOLEGYNĚ, kteří žijí podobné hodnoty, mnohem snáz a efektivněji. A nejen zaměstnance, ale třeba i dodavatele, ke kterým si vytvářím pomalu důvěru.

A co vy? Co byl nebo je ten důvod být na LinkedInu?

#martinakolackova #osobnibrand #hr #linkedin #brand

foto selfie

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>