NOVÉ NEZNAMENÁ NUTNĚ LEPŠÍ

Všimli jste si, že když si pořídíte NOVÝ MODEL NĚJAKÉHO VÝROBKU, že jste mnohdy zklamaní, že chytré funkce jsou nahrazené něčím, co je nepraktické a přidaná hodnota výrobku je nižší než toho pár let starého?

Podobně je to s NOVÝMI PROCESY, pokud je důvod jen něco udělat a vykázat aktivitu. Vymýšlí se změny pro změny, ale nejde se na podstatu. Přitom je to tak snadné – ponechat to funkční a to nefunkční nahradit. Není nutné vždycky všechno zničit a naopak někdy je to nezbytné. Bohužel, mám pocit, že v praxi se to obvykle dělá přesně naopak.

Pokud praktici, kteří se změnami musí pracovat, poukazují, že je něco nesmysl, pak jsou často dehonestovaní tím, že jsou zaprdění, nemoderní a bojkotují změny. Jinde problém samozřejmě nebude, protože naše nápady jsou ty nejlepší, i kdyby byli pouze od stolu.

Co když ani lidi, kteří navrhují konkrétní změny a přináší konstruktivní kritiku, není třeba vyměnit NOVÝMI poslušnými LIDMI, ale poslechnout si jejich konkrétní návrhy. Nejsou to TROUBLEMAKEŘI, ale mnohdy jim jde o lepší a smysluplnější svět kolem nás.

Zkusme si všímat věcí kolem nás a zvážit možnost oprášit potenciál toho staršího, který má mnohdy lety odzkoušenou kvalitu. Stejně jako tato desítky let stará dubová komoda, nádherné řemeslné dílo, ze které se mi pod rukama po pár hodinách vyklubala krásná elegantní komoda. Stačilo vidět potenciál a oprášit nános, který její záři zahalil. Žádný laciný nábytek jí nikdy nemůže konkurovat.

Stejně jako s touto komodou se dá pracovat s lidmi a proto to praktikuji v rámci pohovorů i konzultací. Vidím váš potenciál, který mnozí nevidí a někdy stačí pár desítek minut, abyste začali znovu zářit.

Nejfantastičtější na tom je, že to zvedne energii vám, mně a formuje to lepší prostředí, ve kterém žijeme…

Krásný víkend, přátelé…
M.

Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji 15 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>