NĚKDY MUSÍME OHLUCHNOUT, ABYCHOM SLYŠELI VÍC.

Je to trošku nadnesený paradox, ale je to tak. To je můj AHA moment posledních dní.

Málokdo o mně ví, že jsem na jedno ucho z cca 90 % hluchá. Tento hendikep mě v dětství podvědomě přinutil k tomu, abych:

▶️ odezírala ze rtů a sledovala detaily toho, co kdo říká,

▶️ četla mezi řádky a vnímala konkrétní energie,

▶️ všímala si řeči těla a tónu hlasu.

Všechno toto, jsem dělala podvědomě u uvědomila si to mnohem později. Je tak paradoxem, že díky tomu, že jsem napůl hluchá, umím velmi dobře naslouchat a všímat si toho, čemu běžný člověk nevěnuje pozornost. A to mi pomáhá hledat svým klientům nejlepší možné řešení v jejich situaci. Vidět silné stránky tam, kde je oni nevidí.

Co vám tím chci říct?

✅ Nediskriminujte lidi jen proto, že si na první pohled myslíte, že jejich hendikep má na práci mnohem větší vliv, než ve skutečnosti má.

✅ Máte-li sami omezení, není to důvodem svůj život vzdát. Vždycky existuje jiná cesta, která vás může o to víc obohatit.

✅ Důležité je, co lidi skutečně umí, jaké jsou jejich dary a ne tak moc, jestli pracovali u firmy AB nebo BC.

✅ Všechno zlé je pro něco dobré, i když to vidíme třeba až s odstupem času.

Share
Martina Koláčková
Profesi personalisty se věnuji více než 13 let. Pomáhám firmám přitahovat a udržet takové zaměstnance, které potřebují. Společně pracujeme na zlepšení HR procesů a budování Employer Brandingu. Jednotlivcům nabízím kariérové poradenství, životopis a motivační dopis na míru.
 
Jsem empatický srdcař, který by rád vrátil lidským zdrojům jejich lidskost i funkčnost. (Let's make human resources more human)
 
Konkrétně nabízím: HR audit, HR Branding, Recruiting, Grafiku pro personalisty, HR poradenství na míru
 
 
Napsala jsem 3 praktické e-booky Krok za krokem k nové práci, Motivační dopis snadno a rychle a 10+8 mýtů o hledání práce. a vytvořila on-line kurz GRAFIKA PRO PERSONALISTY
 
Více o mně si můžete přečíst zde >>