ŽIVOTOPIS NA MÍRU

PRO SVĚT ASISTENTEK

Věděli jste, že personalista každý životopis nejdříve scanuje očima a během cca 30 sekund vyhodnotí, jestli mu věnuje více času? Pokud Váš životopis bude vypadat jako desítky jiných (svojí formou, obecnými frázemi apod.), skončí velmi rychle v koši a s tím i  Vaše příležitost prezentovat se u osobního pohovoru.

Na první pohled se zdá, že napsat dobrý životopis je hračka, protože na internetu je spousta šablon. Nenechte se však zmýlit, kvalita životopisu spočívá v jeho obsahu, který žádná univerzální šablona nenahradí. Pokud by byla "hra se slovy" opravdu tak jednoduchá, neměli bychom dnes profesi jako je Copywriter.

 

ŽIVOTOPIS BY MĚL OBSAHOVAT TAKOVÉ INFORMACE, ABY PERSONALISTA ZATOUŽIL POZVAT VÁS K OSOBNÍMU POHOVORU A DOZVĚDĚT SE O VÁS VÍCE.

 

 Jako personalista vidím ročně kolem 5 000 životopisů a jsem přesvědčená, že napsat skvělý životopis umí jen zhruba 20 % lidí. A to bez ohledu na vzdělání nebo odbornou kvalifikaci.

 NEJČASTĚJŠÍ DŮVODY, PROČ ŽIVOTOPIS PODLE ŠABLON NEZAUJME

 • vypadá stejně, jako desítky anebo stovky jiných životopisů,
 • obsahuje obecné a nic neříkající fráze (např. komunikace s dodavateli a odběrateli, administrativa),
 • obsahuje příliš mnoho informací, ve kterých je těžké se orientovat (personalista to po pár minutách vzdá),
 • chybí mu klíčová slova, nebo naopak obsahuje zkratky typické třeba jen pro danou firmu,
 • jsou v něm hrubky a překlepy,
 • grafická úprava je minimální,
 • znehodnotí ho příšerná fotka (sexy výraz, foto z dovolené nebo večírku).

VÝHODY ŽIVOTOPISU VYPRACOVANÉHO NA MÍRU

 

dostane Vás na více pohovorů

zvýší vaše šance prezentovat se u osobního pohovoru a získat práci, po které toužíte

odliší Vás od ostatních

žádná univerzální šablona, ale autentický životopis, který vystihne Vaši podstatu a odliší Vás od ostatních

uspoříte čas

napsat výstižný životopis chce opravdu i několik hodin práce, abyste ho dopilovali k dokonalosti

klíčová slova

životopis bude obsahovat ta správná klíčová slova, podle kterých personalisté zjistí, jestli jste ten pravý

osobní profil

díky cca 5 větám, které o Vás řeknou to nejdůležitější, Vás budou personalisté milovat

bude ladit oku

upravím ho tak, aby odpovídal typu Vaší profese a zaujal i esteticky

 JAK SLUŽBA "ŽIVOTOPIS NA MÍRU" FUNGUJE?

 1. objednáte si službu (viz níže),
 2. na e-mail "martina@martinakolackova.cz" mi pošlete Váš aktuální životopis,
 3. ozvu se Vám a domluvíme si telefonickou konzultaci v délce 30 - 60 minut (dle složitosti životopisu) - tj. POHOVOR NANEČISTO ZDARMA
 4. z původního životopisu a doplňujících informací vytvořím nový životopis  (vypracuji Váš osobní profil, doplním klíčová slova, vdechnu do něj Vaši osobnost, opravím gramatiku a graficky doladím, případně upravím fotku),
 5. pošlu Vám životopis ke schválení,
 6. bude-li třeba, doladíme společně detaily,
 7. zašlu Vám finální verzi životopisu zpracovaného v MS Wordu a pdf. verzi

 

 

 

CO JE CÍLEM TÉTO SLUŽBY?

Nebudu z Vás dělat někoho, kdo nejste, protože by to byla medvědí služba. Stejně, jako když si kupujete nový výrobek podle krásného obalu a po otevření jste o to více zklamaní, když se Vaše očekávání nenaplní!

Naopak, chci Vám pomoci správně pojmenovat to, jací skutečně jste a co umíte. Doplnit do životopisu klíčová slova a obecné fráze nahradit konkrétními větami, pod kterými si personalista více představí to, co jste dělali a jaký je Váš potenciál.

 


Krásný večer Marti, právě si ještě jednou pozorně pročítám všechny dokumenty, které jste mi poslala, a jsem okouzlena. Podařilo se Vám něco výjimečného - prostřednictvím našeho rozhovoru jste hluboko uvnitř mě zažehla jiskru, která rozzářila mou touhu rozvíjet se a směřovat ve svém životě vpřed. Ujasnila jsem si priority, ujistila se ve svých kvalitách a zároveň jsem si uvědomila i své limity, ze kterých se mohou jednoho dne stát přednosti. Je mi ctí, že jsem Vás alespoň takto na dálku mohla poznat. Rozhovor s Vámi byl pro mě hřejivým balzámem a zároveň důležitým odrazovým můstkem. Tímto bych Vám ráda ze srdce poděkovala! Do životopisu i do motivačních dopisů jste vdechla život. Při čtení jsem děkovala svým pocitům, které mě přivábily k Vaší webovce. Sice se blízce neznáme, ale Vámi upravené dokumenty opravdu dýchají mou vlastní energií. Poznávám se v nich jako člověk i jako profesionál. Děkuju! Marti, jste zázračná, přátelská a inspirativní žena! Ve Vaší práci vnímám hluboký smysl. Ze srdce Vás zdravím a děkuju.
Mgr. Martina Kapitánová

Součástí žádosti o práci by měl být nejen životopis, ale také KVALITNÍ MOTIVAČNÍ DOPIS. 

 

CENOVÉ VARIANTY ŽIVOTOPISŮ

Jedná se o zvýhodněné ceny pro projekt Svět Asistentek

700 Kč  600 Kč

Studenti/absolventi s max. 2 letou praxí

1 400 Kč   1 200 Kč

Praxe 3 a více let

2 500 Kč   2 300 Kč

Střední a Top Management

550 Kč

Pro všechny zájemce ve věku 55 let a více

Objednávkový formulář najdete níže. Pokud si nejste jistí, neváhejte mě kontaktovat.


 NOVĚ 

možnost zakoupit i jako

DÁRKOVÝ POUKAZ

JSTE ROZHODNUTÍ MÍT PROFESIONÁLNĚ ZPRACOVANÝ ŽIVOTOPIS,

KTERÝ VÁS PRODÁ?

Pokud si nejste jistí, která kategorie je pro Vás, vyberte tu, která je Vám nejblíže. Nebude-li Váš životopis odpovídat cílové skupině, domluvíme se na na postupu.

Kdo už má můj životopis na míru a co na něj říká?

Paní Koláčková mi poskytla jedny z nejlepších rad, co se týče úpravy mého životopisu. A to bez nadsázky! Její velmi trefně mířené rady se týkaly nejen grafické úpravy, struktury, ale i obsahu. Poté, co jsem zapracovala její návrhy, mám pocit, že životopis je o mnoho více přehlednější, čtivější a vypovídající o mně jako osobnosti. Pár minut práce na životopise vás může výrazně posunout k vysněné práci. A právě na tomto místě bych chtěla ocenit citlivé oko paní Koláčkové, která mi dokázala poradit, co v životopise vyzdvihnout, a co změnit. Věnovala se mi poměrně dlouho a vše mi srozumitelně vysvětlila. Je to skutečná odbornice a její služby mohu bez váhání doporučit dál.
Mgr. Petra Věchtováabsolventa VŠ
"Marti, moc bych chtěla poděkovat za úpravu životopisu. Od zítra jsem oficiálně zaměstnaná, s mnohem lepšími podmínkami než z minulé práce, platově pohádka, náplní práce taky. Na kvalitně zpracovaném životopisu prostě záleží, úpravy, které jsi navrhla, byly přesně to, co zaměstnavatele zaujalo mezi ostatními. Včera mi volal pán z firmy, a řekl doslova "Váš životopis jsem poslal okamžitě panu jednateli a shodli jsme se na tom, že Vás bereme" A to mě ještě ani neviděli :-D :-D Dnes mi řekli, že to bylo díky té grafické úpravě a díky struktuře od Tebe. Wow! Dnešní pohovor fakt jen formalitka. Moc děkuji, budu doporučovat! Lucka"
Lucka K.administrativa
Marti, ráda bych Vám touto cestou poděkovala za výborně odvedenou práci v podobě úpravy mého životopisu. Vyzdvihla jste v něm podstatné informace, které vystihují mě i moji práci. Jedním slovem má nyní můj životopis "ŠMRNC" a věřím, že takto sestavený bude zajímavý i pro budoucí zaměstnavatele. Vřelé díky. :-)
Mgr. Petra Partyšová, DiS.Office Manager
Dobrý den paní Martino, ráda bych Vám touto cestou poděkovala za Váš empatický a profesionální přístup. Rozhovor s Vámi ve mě zanechal velký dojem a Vašimi slovy se snažím řídit. Velmi často si na Vás vzpomenu a říkám si, jak byste tu či onu situaci řešila vy. Dokázala jste během jednoho telefonního hovoru navodit atmosféru důvěry a pochopení. Velmi Vám děkuji za Vaše laskavá slova, upřímnost a porozumění. Měla jsem štěstí, že jsem Vás mohla, byť jen po telefonu, poznat. Zároveň děkuji za Váš jedinečný e-book. Zatím sice ještě nepřišla žádná pracovní nabídka, ale věřím, že někde na mě to pravé teprve čeká :-) Přeji Vám krásné podzimní dny
Andrea Pavlováadministrativa
Martina je úžasný profesionál. Její obrovské plus je, že dokáže lidsky a nenásilně z uchazečů vydolovat maximum a rozvinout jejich potenciál tak, aby u pohovoru měli opravdu šanci uspět. Jedná přímo a čestně, je u ní vidět opravdový zájem o klienty - ne jako o čísla v databázi, ale jako o lidi, s jejich potřebami. Jako jediná z personalistů, které jsem zatím potkala, ke mě přistupovala přátelsky, takže jsem se necítila jako u výslechu, ale jako s dobrou kamarádkou - přesto úroveň profesionality byla vysoká. Vím, že se k ní budu velmi ráda vracet. Martino, děkuji Vám za skvělý životopis.
Lucie Klimentováasistentka ředitele
Ještě jednou Vám chci poděkovat za perfektně vypracovaný životopis a motivační dopis. Jen jsem se ujistila, že do některých věcí se vyplatí zainvestovat a určitě Vás doporučím dál. Hlásím že se dostavil první úspěch, byla jsem pozvána na pohovor do firmy, kde bych ráda pracovala. A o i přes to, že nemají zveřejněnou pracovní nabídku, která by odpovídala mým zkušenostem.
Vitalija Tiefenbachovávýroba, administrativa
Když jsem se rozhodla hledat novou práci, aktualizovala jsem si starý životopis a počítala s tím, že se znalostí 4 jazyků najdu práci rychle. Ale ouha, na můj životopis nikdo příliš nereagoval. Už jsem ztrácela naději a sebevědomí šlo rapidně dolů. Rozhodla jsem se obrátit na Martinu s prosbou o konzultaci. Ptala se mě na spoustu otázek a pak všechno doplnila do životopisu. Ukázala mi, že moje hodnota na trhu práce a zkušenosti jsou mnohem cennější, než jsem si byla ochotná přiznat. Děkuji.
Denisa Bernardinipracovník prodeje/zákaznický servis
Delší dobu se mi nedařilo najít práci, proto jsem se obrátila na paní Martinu. Životopis jsem měla zpracovaný podle informací na internetu, a proto jsem byla hodně překvapená, že po úpravách nezůstal kámen na kameni. Konečně jsem měla pocit, že odpovídá tomu, jaká jsem a co umím. Dnes mám skvělou práci a věřím, že za to vděčím také mému novému životopisu. Určitě všem tuto službu můžu doporučit!
Žaneta Matuškovázákaznický servis
Po setkání s paní Koláčkovou nedám dopustit na její rady. Setkání s ní bylo velmi příjemné, dokonce bych řekla až familiérní (rodinné). Co se týče životopisu, řekla mi spoustu věcí, které dávaly smysl...mělo to prostě hlavu a patu...a jde vidět, že je potřeba trošku zapřemýšlet. A co si budeme povídat, dobrý životopis udělá prostě své!! Děkuji ...
Bc. Helena Strachoňová, DiS.manažerka prodejny
Služby paní Koláčkové jsem využil na základě velmi kladných referencí od mé známé. Já jsem byl také velice spokojen, paní Koláčková byla příjemná, působila profesionálně a celá spolupráce probíhala svižně a účelně. Nemám jediný důvod nedoporučit služby pí. Koláčkové.
Radim Jansaobchodník
Před ukončením mateřské dovolené jsem si chtěla najít práci na stejné úrovni jakou jsem dělala předtím. Do té doby jsem pracovala vždy na různých manažerských pozicích. Jenže tak jak u většiny matek hledajících novou práci po mateřské dovolené vyplavou na povrch určité pochybnosti o svých profesních schopnostech, tak i já jsem své sebevědomí při hledání práce měla níže než bych měla mít. Svůj životopis jsem upravila dle pokynů tzv. “odborníků v personalistice”, které jsem našla různě na internetu. Jakým překvapením pro mě bylo, když jsem po konzultaci s Martinou zjistila, že mnou vytvořený a jinými velmi doporučovaný typ životopisu není zdaleka tak dokonalý, za jaký ho mnozí vydávají. Měla jsem jej vypracovaný strukturovaně (tak trochu do podoby Europassu) a zároveň (dle doporučení) vystihoval vše co jsem mohla zaměstnavatelům nabídnout. Bohužel se ukázalo, že tato podoba byla neosobní, nekonkrétní a pro personalisty evidentně nezajímavá. Martina mi pomohla svým profesionálním přístupem a jednotlivými úpravami obsahu i struktury textu k tomu, abych nezapadla na pracovním trhu do skupiny “tuctových” manažerů. Vystihla v životopise, co je moje přidaná hodnota a popsala moje EXTRA vlastnosti, které v sobě mám a vždy jsem je dokázala na svých pozicích uplatnit. Do pár dnů od konzultace s Martinou jsem dostala výbornou pracovní nabídku od nadnárodní firmy, kterou jsem využila a u tohoto zaměstnavatele pracuji dodnes. Dovolím si zde tvrdit, že nezáleží jaké pracovní zaměření hledáte, s angažovaností a podporou Martiny se vám dokonale podaří prodat své znalosti a zkušenosti vašim budoucím zaměstnavatelům.
Sylvie HájkováBusiness Partner Manager
Paní Koláčkovou jsem oslovil na základě doporučení a určitě bych ji doporučil pro její profesionální přístup. Nejvíc oceňuji rychlost, domluvu, samozřejmě i informace a výslednou práci.
Antonín Diblík
Po návratu z delšího pobytu v zahraničí mi kamarádka doporučila webové stránky paní Koláčkové a ty mne zaujaly natolik, že jsem neváhala, oslovila ji a požádala o schůzku. Naše osobní setkání bylo velice přátelské a plné zajímavých informací. Pokud bych v budoucnosti potřebovala řešit další záležitosti s výběrem zaměstnání velice ráda bych se na ni opět obrátila a také bych neváhala doporučit její služby svým známým, protože opravdu ví co dělá ...
Jana Barákováprovoz, administrativa, obchod
Posílání životopisu mne vždy děsilo, pořád jsem si říkala, že je takový divný, jakoby neúplný, že nikdo z něj nemůže poznat, jaká vlastně jsem a tudíž ani nemůže vědět o jak skvělého zaměstnance přichází 🙂 Poslala jsem jej Martině a několika velmi jednoduchými úpravami se najednou proměnil v úžasné lejstro. Dýchne to na člověka hezkou energií ...
Sonia Ritzkovápodnikatel
Paní Koláčkovou jsem kontaktoval na základě kladných referencí od známé. Její jednání bylo upřímné a věcné, přesto však lidské a přívětivé. Dokázala jednoduše pojmenovat chyby v mém životopise a najít jednoduchá a účelná řešení. Na základě jejích doporučení se podařilo vytvořit životopis nový, který mě dobře profesně vystihuje a navíc personalistovi lépe přibližuje moji osobnost. Vřele doporučuji!
Bohdan Malaniukabsolvent

MŮŽETE MĚ KONTAKTOVAT:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

martina@martinakolackova.cz  

+420 702 003 934

CHTĚLI BYSTE SI PŘECE JENOM VYTVOŘIT ŽIVOTOPIS SAMI?

pak si můžete stáhnout e-book Krok za krokem k nové práci, kde Vám předám vše, co vychází z mých letitých zkušeností personalistky:

 • jak objevit, kterým směrem se profesně ubírat,
 • tajemství jak vytvořit úspěšný životopis, který prodá vaše kvality,
 • odzkoušený vzorec pro vytvoření motivačního dopisu, vaší vstupenky na pohovor,
 • jak využít potenciál profesní sítě LinkedIn a dostávat nabídky přímo od zaměstnavatelů,
 • 9 tradičních i netradičních možností kde a jak hledat práci,
 • řadu rad a tipů, které Vás dokonale připraví na úspěšné zvládnutí pohovoru

a spoustu dalších detailů, které rozhodují o tom, jestli budete úspěšnější než Vaši konkurenti.