Chcete se jednoduše zbavit 

BOLESTÍ CHODIDEL?

UZDRAVTE SVÉ NOHY

lehce, zdravě, usměvavě!


Na lekce a semináře ke mně chodí lidé, kteří chtějí pevně stát a pohybovat se opět pružně a lehce jako zamlada. Jejich tělo je ale zradilo, jsou ztuhlí, bolaví a bez energie.

Během pár hodin ode mně dostanou tipy, jak se postarat o své nohy, aby je už nebolely. Potom už neztrácejí čas.  Své zdravé nohy si totiž začnou udržovat sami. A to kdekoli, nejen doma. Stačí jim na to ...

KAŽDÝ DEN JEN 10 MINUT!

Pěkně vás vítám.

Jmenuji se Vlaďka Botlíková.

Celý profesní život jsem se vzdělávala v tom, jak naučit lidi každého věku zdravě sedět, stát, chodit a cvičit.

Zranění nohou v mládí mne dovedlo k vysokoškolskému studiu nápravy bolestí a obtíží pomocí zdravotně zaměřených cvičení. Další odborné kurzy mi daly teoretický základ, léčba vlastních zranění pak osobní zkušenost.

A cestu, jak ven z bolestí, jsem našla. Dnes jsem zkušená školitelka zdravého a přitom zábavného pohybu, který i léčí.

Protože mnoho zdravotních problémů je spojeno se špatným stavem nohou, vytvořila jsem léčivý cvičební  program Cviky pro nohy. Shrnuje odpovědi na zdravotní problémy mých klientů všeho věku, týkající se nohou. 

Čím Vás trápí Vaše nohy?

 • Už jste někdy nešikovně šlápli a ukopli si prsty nebo dokonce zvrtli si nohu v kotníku?

 • Nemohli jste někdy pro bolesti chodidel skoro ani dojít z  pochůzek či výletu?

 • Nenajdete ke koupi žádné boty, které by vás netlačily?

 • Nosíte i v létě uzavřené boty a nechce se vám ani na plovárnu, aby nebyly vidět vbočené palce?

 • Necháváte si raději při společném cvičení ponožky kvůli deformovaným prstům nohou? 

 • Máte strach z operace palců či prstů nohou? A z následné bolesti? Bojíte se dlouhé neschopnosti a snížení příjmů?

 • Bojíte se nutnosti omezit oblíbený sport či dokonce běžné činnosti kvůli nízké kondici nohou?

Mí cvičící klienti už tyto nepříjemnosti nezažívají.

Díky účinnému cvičení dopřávají svým nohám

opět volný pohyb.

Díky rokům zkušeností jsem vypilovala Cviky pro nohy do jednoduchého cvičebního systému, který nyní předávám, sdílím a rozšiřuji mezi ostatní. 

Učím lidi „pěkně od podlahy“ účinné cviky a postupy, které jim uleví.

Pohybem je vedu k léčivým změnám v těle i v mysli. Pomůžou si pak už sami, rychle a efektivně. Do začátku jim stačí znát pár tipů a cviků.

Totéž nabízím i vám. Originální léčebný koncept.

On-line kurz Cviky pro nohy

Naučím vás postavit se rovně na vlastní nohy, vznosně 
stát a projít se zas lehce a svižně.

Ve 3 jednoduchých krocích za 10 minut denně.

Co kurzem Cviky pro nohy získáte?

 • hned v prvním týdnu pocit lehkých nohou
 • zvýšení pohyblivosti chodidel a prstů nohou
 • úlevu od bolestí (nejen) chodidel
 • mnohem lepší stabilitu a rovnováhu, ustojíte i sklouznutí
 • denně nové zážitky pro nohy a lepší vnímání
 • postupnou proměnu a přestavování tvaru chodidel
 • úsporu času i peněz za vložky do bot i za terapie
 • denní péčí můžete i odvrátit případnou operaci.

 Základní kurz Cviky pro nohy stojí 1990 Kč

Samozřejmě můžete na všechno přicházet další roky sami, já vám ukazuji tu nejkratší cestu ke zdravým nohám. 

Cviky pro nohy jsou řešením i pro ty, kdo nejsou z Prahy a nedostanou se ke mně na seminář, konzultaci či cvičení.

Zhruba stejně by vás vyšly i třeba 3 jednorázové návštěvy u soukromé rehabilitační sestry či fyzioterapeuta. 

Obsah základního kurzu Cviky pro nohy

Videa 3×5 cviků pro nejběžnější problémy nohou

Nejlepší vyzkoušená cvičení z mé praxe. Každý cvik je natočen z různých úhlů pohledu a podrobně okomentován.

Fotografie a popisy cviků

Pod každým videem je vždy odkaz na fotostránku stejného cviku s tipy, jak zvětšit účinnost cviku.

Cvičební přínožka

„Začnu od podlahy“

Podrobný návod, jak celý cvičební program Cviky pro nohy používat: čím začít, jak cvičit, proč a kdy cvičit.

Testovací notýsek

Uchováte si hodnocení vstupního stavu vašich nohou, zaznamenáte změny v průběhu cvičebního programu i stav na konci programu.

Omalovánky, testy a karty k tisku

Stručné popisy cviků pro každý krok na jednu stránku A4. "Omalovánky" = motivační tabulky. E-book s testy. Cvičební pomůcka pro kvalitní cvičení. 

 

 

Navíc ode mně získáváte tyto 4 bonusy

Pomůcky pro nohy

Tipy na zajímavé pomůcky pro nohy sloužící ke zvýšení účinku léčebného procesu.

Od 1. 12. 2017 je zde rozšířená verze s mnoha konkrétními tipy na krátkou každodenní masáž bez ztráty jediné minuty.

S modelkami na pláž

Unikátní svědectví „modelek“, které celým programem prošly a sdílejí své zkušenosti. Tohle je poklad! říkají klienti. 

Výtah z denních záznamů z průběhu cvičení i z jeho výsledků po 9-10 týdnech. 

S modelkami na pláž e-mailem!

Vy, kdo se o to přihlásíte, dostanete velkou motivační podporu e-mailem.

Prvních 9 týdnů vás budu 1x týdně cvičením provázet nejen já, ale také moje „plážové modelky“. Sdílejí své denní záznamy na cestě za zdravýma nohama. Pomůžeme vám rozehnat pochyby, odstranit bloky a rozproudit motivaci.

I nohy si chtějí hrát!

Sada sedmi zábavných aktivit k procvičení nohou.

Zabaví se při nich rodiče spolu s dětmi. Aktivity je nejen pobaví, ale také hravou formou mimoděk procvičí dospělé i dětské nohy.

Jaké jsou reference na moje Cviky pro nohy?

První výsledky se u mne dostavily již po 14 dnech, kdy vbočené palce bolely už pouze při změnách počasí. První krok si tedy skvěle poradil s bolestí. Druhý krok rozhýbal zatuhlé klouby palců. Výsledky pozoruji při každém pohybu, protože rozsah ohnutí palců se zvětšil. Třetí krok: videa cviky naučí a velkou výhodou je možnost opakování. Velmi doporučuji jít také na seminář Zdravé nohy. Dostanete pozitivní dávku energie, bude vás to bavit a inspirovat. Navíc uvidíte, že nejste sami, kdo věří, že je možné pomoci tělu s opravou.
Ing. Mirka Ficováučitelka
Jako fyzioterapeutka jsem moc ráda, že takto komplexní E-program Cviky pro nohy vznikl. Sled jednotlivých kroků správně navazuje na sebe, od začátečního vyšetření vlastních nohou a záznamu, jak na tom jsou, přes uvolňování drobných kloubů na noze a měkkých tkání v jejich okolí. A pak, když je noha předpřipravená, se začíná cvičit v jednotlivých na sebe navazujících krocích, od jednoduchých po složitější. Cvičení je pěkně rozděleno podle deformit, které se na nohách nejčastěji vyskytují. Jednotlivé kroky procházíte pomocí videí, kde lektorka Vlaďka vše krásně ukazuje a popisuje. Během práce na svých nohách tu máte taky mnoho pěkných pomůcek: můžete si studovat v Přínožce, vybarvovat chodidýlka v Omalovánkách, zaznamenávat své dojmy a prožitky do Notýsku – to vše je součástí nabídky. Podívat se na Pomůcky, s dětmi hrát hry s nohama… A úplně nejlepší je část ze života plážových modelek.
Mgr. Katka Hlavováfyzioterapeutka
Zdravé nohy ve třech krocích: nejprve nohu „probudí“, pak se s ní „seznámím“ a nakonec s ní „začnu mluvit“. Nelze to zkrátit, protože teprve postupnými krůčky dojdu k vysněným výsledkům. Dva roky nesnesitelné bolesti pravé nohy po delší chůzi přerušila účast na semináři Zdravé nohy a výzva k akci. Od té doby cvičím. Po nedělní delší túře jsem POPRVÉ po dlouhé době bez bolesti sešla kopec, ani pravé koleno, kotník či chodidlo mě nebolelo! Mám neskutečnou radost – to přesně je odměna, kterou jsem potřebovala, a také povzbuzení do dalších cvičení. Děkuji!
Iveta Zonygová cvičitelka zdravotní tělesné výchovy
Na on-line program Cviky pro nohy jsem byl jako fyzioterapeut a také jako žák Bc. Clary Lewitové opravdu velmi zvědavý. Mám i osobní důvod, proč mě téma nohou hodně zajímá: nesprávné postavení nohou, díky časné péči mojí maminky zdárně srovnané. Později jsem však opět začal mít problémy, vadilo mi pak i delší stání. Může mi tedy online kurz Vlaďky Botlíkové nabídnout ještě něco nového? A byl jsem velmi mile překvapený. Za online kurzem je vidět obrovské množství práce, má svoji ucelenou koncepci a je to velmi komplexní program. Všechna cvičení jsou na videích i fotografiích vysvětlená tak, aby nebyl problém je pochopit. Skvělé je, že lektorka uvádí i různé lehčí modifikace u cviků, které by napoprvé nemusel každý zvládnout. Jako fyzioterapeut pracuji s nohama už nějaký ten čas a dovolím si říct, že už toho hodně znám. V tomto kurzu jsem ale našel některá moc šikovná cvičení, která mě předtím nenapadla. Děkuji Vlaďce, že takový kurz udělala.
Mgr. Erik Paĺkofyzioterapeut

Odpovědi na nejčastěji kladené otázky

Nejste si jistí, zda se cvičení můžete naučit on-line?

V členské sekci čeká podrobná cvičební přínožka. Získáte tak velmi dobrou představu, k čemu má cvičení směřovat a k jakým změnám v noze či chodidle má vést. Pro vlastní výuku jsou zde profesionální fotografie s podrobným popisem, podle něhož už léta cvičí mí klienti. A především velmi podrobná a kvalitně namluvená výuková videa s komentářem ke každému jednotlivému cviku a jeho vychytávkám. Případnými nástrahami cviků vás osobně provedu.

Nevíte, zda cvičení nejsou na vás moc obtížná?

Všechny cviky jsou velmi snadné. Chce to jen trochu zácviku (podle fotografií a videí je to vážně hračka). A potom už jen vytrvat. Jako pomoc jsou zde také doprovodné materiály: Omalovánky = motivační tabulky k udržení soustředění. Notýsek s tabulkou pro zapsání výsledků otestování nohou a dalšímu hodnocení. Krátké popisy cvičení, které najdete uvnitř rovnou ke stažení a k vytisknutí v sekci K tisku. Připomenou velmi stručně jednotlivé cviky i během doby, kdy nemáte zapnutý počítač. E-book s testy Je moje šlapka zdravá? k připomenutí, jak si nohy otestovat.

Máte obavy, zda je cvičení vhodné pro váš zdravotní problém?

Cviky jsou vymyšleny tak, aby rozhýbaly vaše nohy z dlouhé nečinnosti, dobře je postavily „zpátky na zem“, zpevnily svaly chodidel a dostaly nohy opět do kondice. Tahle trojice, tedy uvolnit, dobře postavit a posílit, je prospěšná úplně každému chodidlu.

Při jakých obtížích s nohama mi Cviky pro nohy pomohou?

Přehled různých obtíží, které se mohou cvičením podle kurzu Cviky pro nohy zcela vyléčit, zmírnit či upravit, je zde: všechny vady chodidel v důsledku špatného používání nohou v běžném denním provozu. Pomáhá tedy u těchto diagnóz: Podélně ploché nohy Příčně ploché nohy Vbočený palec Patní ostruha Vysoký nárt Deformované prsty (kladívkovité a drápovité) Vbočený malíček Vbočené nebo vybočené paty Vbočená nebo vybočená kolena

Kdy konzultovat s lékařem nebo necvičit?

Omezení některých cvičení nebo úplné vyloučení cvičení jsou pouze u diagnózy "diabetická noha". Zde vám doporučuji konzultaci s vaším ošetřujícím lékařem, který je podrobně seznámen s vaším zdravotním stavem. (Ani zde však obvykle neplatí všeobecný zákaz pohybové aktivity.) V e-booku Vady a deformity chodidel, který je zdarma, najdete také popis, kdy a proč je třeba si při tomto onemocnění dávat pozor, a dozvíte se více také o dalších onemocněních nohou. Mnoho informací o příčinách bolestí nohou i o tom, jak vám Cviky pro nohy mohou pomoci, je v e-booku zdarma Proč nemám zdravé nohy?

Kolik času cvičební program zabere a jak bude probíhat?

Nejprve se otestujte, ať víte, z jakého výchozího bodu jste začali. Vlastní cesta ke zdravým nohám bude probíhat ve třech krocích: V každém kroku se naučíte pět jednoduchých a účinných cviků. Na deset minut denně. A o víkendu můžete přidat pro urychlení účinku automasáž chodidel.

Jak dlouho budu mít přístup k on-line kurzu?

Přístup ke cvicčebnímu programu a k celému kurzu budete mít již napořád. Ke cvičení a ostatnímu obsahu se můžete KDYKOLI vracet, opakovat si je z pohodlí domova, ale i kdekoli na cestách .

Co když mi cvičení ani po týdnu nepomůže? 

Účinnost cvičebního programu jsem ověřila sama na sobě. Cvičení pomohlo též mnoha klientům a účastníkům mých cvičebních kurzů a seminářů. Proto si za ním stojím. Pokud přesto zjistíte, že pro vás Cviky pro nohy nemají žádnou hodnotu, napište mi. Nabízím záruku vrácení peněz v plné výši zpět. A to až po měsíci, abyste měli čas na vyzkoušení.

Garance vrácení peněz

Účinnost cvičebního programu jsem ověřila každý den sama na sobě. Cvičení také vyučuji po mnoho let své studenty, kolegy a klienty, jednak ve cvičebních kurzech, jednak na speciálních semínářích.  A i těm cvičební program pomohl. Teprve pak jsem nejlepší cvičení převedla do tohoto on-line programu.

Proto si za ním stojím.

Pokud přesto zjistíte, že pro vás Cviky pro nohy nemají žádnou hodnotu, napište mi. Nabízím záruku vrácení peněz v plné výši zpět. A to až po měsíci, abyste měli čas na vyzkoušení.

 

Prozkoumejte, co nabízí navíc VIP sekce!