FIRMÁJSEM PARTNEREM A PORADCEM  OBLASTI HR

LIDEM POMÁHÁM ZÍSKAT PRÁCI, DO KTERÉ SE BUDOU TĚŠIT 

 

Jsem Martina Koláčková a

pomáhám měnit lidské osudy k lepšímu

tím, že propojuji zájemce o práci a zaměstnavatele, kteří chtějí od života něco víc (férové vztahy, smysluplnost, dobré ohodnocení, partnerství,..) a také budováním nebo zlepšováním personálních  firemních procesů.

MOJE CESTY, KTERÝMI S VÁMI SDÍLÍM SVOJE KNOW-HOW 

služby na míru

nabídka služeb pro zaměstnavatele

e-booky

napsala jsem pro Vás 3 skvělé e-booky, které si můžete ihned stáhnout a přečíst

blog

najdete tu užitečné články a zamyšlení k tématu

LinkedIn

přidejte si mě do své profesní sítě a buďme v kontaktu

Facebook

Fan Page DOBRÁ PRÁCE bez frustrace, která Vás baví, motivuje...

PROČ SPOLUPRACOVAT PRÁVĚ SE MNOU? 

12 let zkušeností v oboru

praxe jako personalista v mezinárodní společnosti, spolupráce s vybranými personálními agenturami a nyní jako externí personalista na volné noze

přehled na trhu práce

zkušenosti s pracovními portály, veřejnými databázemi a využitím sociálních sítí

platné povolení

vlastním povolení ke zprostředkování zaměstnání a poradenství v oblasti hledání práce

strategie Win/Win

předávám všechny relevantní informace tak, aby vznikl dlouhodobý zaměstnanecký vztah a obě strany (zaměstnanec i zaměstnavatel) se staly vítězi

moje hodnoty

profesionalita, férové jednání, úcta k člověku jako k lidské bytosti, důraz na kvalitně odvedenou práci, diskrétnost

moje osobní vlastnosti

lidskost, empatie, přátelské a přímé jednání, umění naslouchat, otevřenost, analytické a procesní myšlení


JAKÁ BYLA MOJE ŽIVOTNÍ CESTA K TÉTO PROFESI? 

Dělat práci, která mi dává smysl, vrací mi vloženou energii, využívá moje silné stránky a přináší mi do života spoustu skvělých lidí, to je realita posledních 2 let. Z pohovorů se staly léčivé rozhovory a z klientů se postupně, ale jistě, stávají přátelé. 

Personalistika 21. století je náročná disciplína, která má přesah do psychologie, marketingu, firemních procesů i dalších disciplín. A tato multidisciplinární profese mě baví a naplňuje. Díky tomu ji můžu dělat hlavou, ale i srdcem.

DNES SI MŮŽU VYBÍRAT S KÝM A NA JAKÝCH PROJEKTECH BUDU PRACOVAT

Ale nemyslete si, nespadlo mi nic do klína. Život mi připravil hodně zkoušek, které mě přivedly až sem. Několikrát jsem měla na vybranou - mezi cestou jednodušší anebo těžší. Vybírala jsem si ty výzvy a díky tomu jsem se naučila to, co dnes můžu předat vám. 

Všechno začalo už v dětství, které nebylo ideální. Moje okolí i rodina mi dávali najevo, že jsem "jiná" a díky tomu bylo moje sebevědomí na bodu mrazu. Současně ale ve mě rostl pocit, že jim dokážu, jak moc se ve mně mýlili. Tenkrát jsem ještě netušila, že o své hodnotě musím přesvědčit hlavně samu sebe.

Po střední škole jsem (za našetřené peníze z několikaletých brigád) odletěla za přítelem, který studoval v Austrálii angličtinu. Tímto okamžikem se změnil celý můj pohled na život. Fráze "to nejde", pro mě přestala existovat. Po návratu do ČR jsem nastoupila do zaměstnání a našetřila si na studium na vysoké škole ekonomické. Věřila jsem mýtu, že kvalitní vzdělání mi zajistí dobrou práci.  Pro jistotu jsem si zvolila magisterské studium v angličtině a odjela na semestr do Francie.  

NEPOCHYBOVALA JSEM, ŽE ZÍSKÁM VYSNĚNOU PRÁCI NEJPOZDĚJI DO MĚSÍCE

Udělala jsem pro získání práce přece všechno. Posílala jsem vyšperkované životopisy na řadu pozic, kde jsem splňovala požadavky, ale nikdo ani neodepsal.  Cítila jsem se znovu stejně bezmocná jako v dětství. Tak moc jsem se přece snažila. O to více jsem se na hledání upnula, ale týden od týdne moje sebevědomí rapidně klesalo, byla jsem frustrovaná.  Dnes vidím, že jsem na nové práci tak moc lpěla, že jsem kontraproduktivně veškerou energii blokovala.

Moje osudová nabídka práce přišla cca po 4 měsících, kdy už jsem téměř na vše rezignovala (a vlastně opustila lpění, uvolnila energii).   

OCITLA JSEM SE NA DRUHÉM BŘEHU 

Stala se ze mě personalistka se specializací na nábory zaměstnanců. Nejdříve v personální agentuře, později v mezinárodní společnosti a dnes jako externí personalista na volné noze.  Od té doby uteklo více než 12 let a přesto jsem denně v kontaktu s kandidáty, kteří prochází stejnými pocity smutku, bezmoci a frustrace, jako jsem prožívala já. 

Buď za svůj neúspěch obviňují okolí, nebo naopak otáčí svoji zlobu proti sobě. Ani jedno není dobře.

I kdyby leckterý personalista řekl, že je důležité splnit zakázku, tj. co nejrychleji někoho vhodného najít, a zbytek neřešit, nebrat ohledy na konkrétní situaci, tak u mně to nefunguje. Pokud doporučím do firmy nějakého zájemce o práci, chci, aby jejich vzájemné potřeby a hodnoty souzněly. Mým cílem není počet obsazených míst, ale dlouhodobě obsazených pracovních míst. 

Vystupuji v roli "partnera" zaměstnanců i zaměstnavatelů. Díky tomu jsou spokojení zaměstnanci (našli dobrou práci, kterou hledali), firmy (našli loajálního zaměstnance) i já (dobré reference dávají smysl mé práci a přináší mi další klienty).  Vzniká tak princip Win-Win-Win, kdy jsme vítězové všichni. 

UNIVERZÁLNÍ ŘEŠENÍ NEEXISTUJE

Jsem přesvědčená, že dlouhodobě prosperující firma musí mít spokojené zaměstnance, aby se mohli dobře starat o spokojené zákazníky. Vím, že obsazením pracovního místa práce personalisty nekončí, naopak teprve začíná, a proto je důležité mít zmapované personální činnosti, kritické body a nastavit veškeré procesy tak, aby byly smysluplné a funkční.

Pracuji jako externí personalista několika firem. Ročně vidím kolem 5 tisíc životopisůmluvím se stovkami zájemců o práci i zaměstnanců.  Jsem ten, kdo se dokáže vcítit do vaší situace a najít řešení, která nejsou na první pohled zřejmá. Nečekejte ode mně žádná univerzální plošně používaná řešení. Každá firma je jiná a je třeba pojmenovat a nastavit přesně to, co jí chybí, aby opět dobře fungovala jako celek. K tomu potřebuji součinnosti z vaší strany, tj. pokud nejste ochotni pro změnu něco udělat, nemám možnost vám pomoci. 

Těší mě, že jste dočetli až sem a budu moc ráda, pokud se budeme potkávat na mém blogu anebo Facebooku.

S úctou Vaše Martina


POMÁHÁM FIRMÁM I JEDNOTLIVCŮM

"Baví mě být prostředníkem a propojovat správné lidi se správnými firmami."

ZAMĚSTNAVATELÉ

vyhledání zaměstnanců, poradenství, mentoring,...

Více informací →

JEDNOTLIVCI

životopis a motivační dopis na míru, pohovor nanečisto, kurzy,...

Více informací →
"Za velmi krátkou dobu došlo k porozumění firemních potřeb a směru jakým se firma chce v budoucnu profilovat s ohledem na pracovní sílu. Tato synergie se velmi brzy promítla v našich zaměstnaneckých řadách, kdy firma přijímá jen ty správné a kvalitní zaměstnance, kteří jdou za cíli společnosti. Oceňuji zejména individuální přístup ke každé hledané pozici a nadstandardní služby. Za profesionální práci upřímně děkuji."
Ing. Pavel Sedláčekzaměstnavatel
"Paní Martina je velice empatická, upřímná a je mistrní ve svém oboru. Ještě jsem za svou životní praxi neviděla lépe napsaný inzerát, jako ten její. Nebyly v něm pouhé nic neříkající informace, byl v něm život. Během naší spolupráce jsem zjistila, že paní Martina má opravdu ten správný "čich" na lidi, přesně dokáže vycítit, jaký člověk se na danou pozici hodí, ať už jeho životopis vypadá jakkoli."
Lucie Momčeva zájemce o práci

BUĎME SPOLU V KONTAKTU PROSTŘEDNICTVÍM SÍTĚ

Kontakt:

Martina Koláčková

martina@martinakolackova.cz

+420 702 003 934

 

Jsem obyčejná ženská, která k životu potřebuje smysluplnou práci, inteligentní humor, tulipány, poznávání nových zemí s foťákem v ruce, latinskoamerickou hudbu i tanec, férovost, hořkou čokoládu, dobrou kávu, design a hlavně své blízké.