Poznáváte se v tom? Já moc dobře. Co si budeme povídat, už dávno jsou pryč časy, kdy stačilo napsat dobrý text inzerátu a ten přitáhl dostatek zájemců o hledané místo. Ať se nám to líbí nebo ne, dobrý personalista by měl držet krok s dobou, dávat příspěvky na sociální sítě, ... jednoduše podílet se na budování Employer Brandingu. A to se bez dobré grafiky neobejde.

Nenechte se mýlit, tento kurz z vás rozhodně neudělá profesionální grafiky, ale pomůže vám (jako negrafikům), abyste si uměli (během několika kliknutí) vytvořit skvěle vypadající grafiku (inzerát, přání, prezentace, apod.).  Jen to, co vám, jako personalistům pomůže při vaší profesi (nic víc ani nic míň, prostě tak akorát). 

Už vám došla trpělivost a rádi byste se naučili dělat

profesionálně vypadající grafiku sami a během pár minut?

 

VĚŘÍM, ŽE NENÍ NÁHODA, ŽE JSTE PRÁVĚ TEĎ A TADY.

 • Mám 12 let praxe jako personalista.
 • Poslední cca 3 roky se denně věnuji personálnímu marketingu, kde je grafika alfou a omegou.
 • Kreativní tvorba je můj celoživotní koníček - a jsem nadšená, že jej můžu využívat i ve své profesi personalisty.
 • Se svými klienty konzultuji kompletní vzhled náborových kampaní, návrhů kariérních stránek i papírových letáků.
 • Vytvořila jsem stovky grafických postů na sociální sítě, desítky obalů na e-booky a několik webových stránek.
 • Nejsem profesionální grafik a nepoužívám složité programy - všechno co umím, jsem se naučila cestou pokus a omyl v kombinaci s vrozeným citem pro harmonii a pro detail.  Díky mému know-how ušetříte spoustu času a hlavně nervů.

Vytvářet grafiku je dnes nezbytností pro každého, kdo

 

HLEDÁ NOVÉ ZAMĚSTNANCE  a BUDUJE ZNAČKU ZAMĚSTNAVATELE. 

Vím, o čem mluvím, protože personalistika a grafika jsou mým denním chlebem už řadu let. Jen za poslední 3 roky jsem udělala více než:

0
webů
0
obalů na e-booky
0
postů na sociální sítě

 

Věřte mi, že nikdy nebylo snazší vytvořit si obrázky a texty, které vypadají jako od profesionála. Ukážu vám, jak na to.

VYTVOŘILA JSEM PRO VÁS JEDINEČNÝ ON-LINE KURZ

CO VÁM TENTO KURZ PŘINESE?

 • pomůže vám při vaší práci personalisty
  Abyste mohli autentičtěji předat vzkaz (sdílení příspěvků na soc. sítích, grafika k inzerátu, letáky apod.), proč mají u vás lidé pracovat, je dobré připojit k textu i grafiku. A co si budeme povídat, ne každý má k ruce odborníka, který mu s tím pomůže anebo mu předá alespoň základy.
 • sami zvládnete vytvořit velmi dobře vypadající grafiku
  Tj. za zlomek peněz i času oproti externímu grafikovi (jestli máte ve firmě definované logo a jednotný vizuální styl, pak je to značka ideál - můžete s tím pracovat a upravovat jen drobnosti).
 • získáte pro svoji práci větší svobodu a nezávislost
  Kdykoliv potřebujete jen malou úpravu (změnu termínu nástupu v inzerci), zvládnete ji sami během několika kliknutí myší a nemusíte se doprošovat grafika (pokud nějakého máte k dispozici), který obvykle řeší mnohem zásadnější úkoly.
 • ušetříte spoustu času a energie
  Předám vám to, co mně samotné velmi dobře slouží při práci personalisty a co jsem se postupně učila 3 roky. Opravdu se nejedná o rekvalifikační kurz na grafika a ani se za žádného grafika nepovažuji. Naučím vás jednoduché nástroje a fígle, které určitě využijete.
 • zvýší se důvěryhodnost vaší práce při budování Employer Brandingu
  Jako personalista reprezentujete firmu navenek a asi není překvapením, že dobře vypadající grafika se podílí na oslovení většího počtu potenciálních kandidátů a budování kvalitního Employer Brandingu.

Věděli jste, že až 80 % podnětů vnímáme převážně očima? Abyste mezi stovkami nabídek přitáhli právě vy pozornost zájemců o práci, je důležité podpořit text inzerátu autentickým vizuálním stylem.

CO SE V KURZU NAUČÍTE?

Předám vám odzkoušené srozumitelné návody a fungující postupy z praxe, jak si jednoduše vytvořit profesionálně vypadající grafiku a jak pracovat s vybranými on-line grafickými nástroji, které jsou k dispozici zdarma a není třeba je instalovat do počítače. Ale také jak u grafiky přemýšlet a kde hledat inspiraci.

 

Špetka teorie

 • v čem vám grafika pomůže a proč je tak důležitá,
 • podíváme se na obrázky/fotky  - tipy na osvědčené fotobanky, na co dávat pozor,
 • psychologické působení barev a jejich kombinace, 
 • fonty a jejich vliv na podvědomí, kde hledat fonty s českou diakritikou apod.,
 • jak  pracovat s vytvořeným jednotným vizuálním stylem.

Grafický program Canva

 • zdarma vs. placená verze,
 • přihlášení, nastavení češtiny,
 • jednotlivé nabídky menu a jak s nimi pracovat,
 • 9 základních prvků v nabídce a jaké vychytávky nabízí,
 • konkrétní využití grafiky v Canvě (prezentace, inzerce, brožury, letáky, kariérní stránky),
 • moje vychytávky z praxe (formou textu i videí).

Jednoduché on-line nástroje

ukážu vám 10 on-line nástrojů pro:

 • BARVY - jak zjistit přesné číslo barvy a jak jednotlivé barvy kombinovat, převod mezi formáty,
 • FONTY - jejich instalace do Wordu,
 • FOTA- úpravy, zmenšení velikosti při udržení kvality, převod pdf do jpg, odstranění pozadí z fotky nebo obrázku na 2 kliknutí,
 • FOTO OBRAZOVKY pro následné vytvoření obrázku.

Odzkoušené vychytávky

 • vytváříme grafiku k inzerátu (krok za krokem),
 • sepsané všechny praktické tipy,  které využívám při tvorbě grafiky (kde začít, jak u tvorby přemýšlet na co nezapomenout, apod.),
 • sociální sítě a velikosti obrázků,
 • 2 významné zdroje nekonečné inspirace a jak s nimi pracovat.

 

JAK BUDE KURZ PROBÍHAT?

"Mým cílem je, naučit vás, jak energii vaší firmy vtisknout nejen do slov, ale i do grafiky, abyste do firmy přitáhli přesně takové zaměstnance, kteří právě takovou energii hledají."

Prodávám vám službu, ne produkt, a proto jsem studium nastavila následovně:


 • KURZ BUDE PROBÍHAT 4 TÝDNY
  Na začátku každého týdne se vám v členské sekci otevře jedna z kapitol. Po měsíci tak budete mít celý kurz přístupný (přesto doporučuji držet se postupných kroků s ostatními, protože vás to nenechá odložit kurz na "někdy jindy = nikdy").
 • BUDU VAŠÍM PRŮVODCEM
  Každý den ode mě dostanete e-mail s informací, co je "na pořadu dne". Společně projdeme 1 až 2 lekce z příslušné kapitoly, aby vám vše zabralo jen pár minut pracovního času denně. Je tak věší šance, že si udržíte motivaci i tempo, kurz úspěšně dokončíte a hlavně vše využijete pro svoji práci (a nejspíš i v soukromí).
 • ZÍSKÁTE ZPĚTNOU VAZBU NA VAŠI PRÁCI
  Díky přístupu do uzavřené Facebookové skupiny můžete sdílet svoje poznatky, dotazy a díla s ostatními a vytvořit si funkční komunitu, která je k nezaplacení a může být velkým tahounem nejen k dokončení kurzu, ale hlavně aplikování znalostí v reálném životě.

NAHLÉDNĚTE, JAK TO V KURZU VYPADÁ

kliknutím na obrázek si ho zvětšíte, můžete si spustit také jedno video

JAKÁ JE CENA ZÁKLADNÍHO KURZU?

5 990 Kč  bez DPH


za to ode mě dostanete

 • VYMAZLENÝ ON-LINE KURZ
  x videí, X návodů,....
 • PŘÍSTUP DO KURZU NA DOBU 180 DNÍ
  Přístupy do členské sekce vám zůstanou na dobu 6 měsíců. Proč? Abyste byli motivovaní kurz absolvovat (a neodkládali ho na někdy jindy = nikdy) a současně měli možnost se ke všem lekcím několikrát vrátit.
 • BONUSY
  Individuální konzultace vaší grafiky ve firmě, a to přes Skype nebo po telefonu v délce 60 minut (v ceně 2 000 Kč) plus slevy na produkty od partnerů.
 • UZAVŘENOU FACEBOOKOVOU SKUPINU PRO ČLENY
  Koupí kurzu získáte přístup i do uzavřené facebookové skupiny, kde můžete získat zpětnou vazbu na svoje grafické výtvory nejen ode mě, ale i od ostatních studujících. Mám zkušenost, že takové skupiny vytváří i prostor pro spolupráci a přátelství. Tyto přístupy jsou časově neomezené.
 • MOJI PODPORU PO CELOU DOBU TRVÁNÍ KURZU
  Prostřednictvím facebookové skupiny Vás budu podporovat. Získáte ode mě zpětnou vazbu, budu odpovídat na Vaše všemožné dotazy a sdílet mé vlastní zkušenosti a názory.

JAKÁ JE CENA VIP KURZU?

7 990 Kč  bez DPH


oproti základní variantě ode mě získáte

 • 2 HODINOVOU KONZULTACI
  v hodnotě 4 000 Kč zaměřenou na grafiku v personalistice, případně na oblast HR dle domluvy (prostřednictvím Skypu nebo po telefonu) s možností využití po dobu 6 měsíců,
 • VYTVOŘENÍ 3D OBALU NA E-BOOK
  pro ty z vás, kteří chtějí jít v HR marketingu ještě o kus dál a nabídnout ke stažení např. e-book o firmě, její kultuře apod. vytvořím z 2D návrhu v Canvě obal (možnost zvolit si formát knihy, tabletu nebo mobilu) ve 3D v hodnotě 2 000 Kč

Teď bych nejspíš měla napsat, jak moc je cena výhodná oproti osobní konzultaci  (při hodinové sazbě 2 000 Kč/hod), ale neudělám to. Nechci prodávat kurz komukoliv, ale jen těm, kteří přesně takovou pomoc hledají a už teď si umí spočítat, kolik stresu, nervů a financí ušetří. Věřím, že právě díky tomu se vytvoří v uzavřené skupině na FB skvělá parta lidí, kteří si budou vzájemně pomáhat a tvořit skvělé grafiky během pár minut.

 

Věděli jste, že grafika (obrázky - barvy - fonty) působí podprahověvytváří emoce a pomáhá autenticky dokreslovat inzerát /pracovní prostředí i kulturu společnosti?

MOŽNÁ VÁS NAPADAJÍ NÁSLEDUJÍCÍ OTÁZKY

Je kurz určený výhradně personalistům?

Kurz je vhodný pro všechny, kteří při své práci chtějí vytvářet grafiku, která bude mít šmrnc a nebudou "obtěžovat" s každým detailem svého kamaráda nebo markeťáka. Každopádně uváděné příklady jsou zaměřené převážně na využití pro HR marketing pro kohokoliv, kdo to má ve firmě na starosti.

Máme už vytvořený firemní vizuál, k čemu mi kurz bude?

Firemní vizuál je super základ. Můžete si ho nahrát do programu a pak jen hravě upravovat konkrétní texty např. pro inzerát (vždy jednoduše a tak, aby byly v souladu s firemními pravidly - logo, fonty, barevnost apod.)

Proč se učit od personalisty místo grafika profesionála?

Kurz je ušitý na míru potřebám personalistů a využívá jednoduché a rychlé on-line nástroje, které využijete a nebudou vám "ležet ve skříni." Ze zkušenosti vím, že grafik profesionál nemá přesah do personalistiky, využívá často drahé profesionální programy, a obvykle má takové komplexní znalosti, že je pro něj těžké předat základy svých znalostí formou, která není příliš složitá.

Musím si instalovat něco do počítače?

Ne, všechno jsou to on-line nástroje, které není třeba instalovat. Díky tomu s nimi můžete pracovat i na firemních počítačích, kde bývají jakékoliv instalace zakázané.

Proč je kurz otevřený po dobu právě 180 dní?

Společně zvládneme kurz za 4 týdny, aniž by vám to výrazně zasahovalo do pracovního tempa. 180 dní je tak akorát, abyste měli možnost si kurz projít vícekrát a současně, abyste si ho nekoupili a neoddalovali jeho spuštění na dobu "až někdy", ze které se často stává NIKDY. Věřte, vím o čem mluvím.

Kolikrát můžu kurz během 6 měsíců absolvovat?

Neomezeně. Každopádně doporučuji využít sílu všech a společně jít krok po kroku, což zvyšuje motivaci kurz dokončit a současně se seznámit a vytvořit přátelství. Samozřejmě, můžete začít kdykoliv. Po 4 týdnech je celý kurz otevřený a bude po celou dobu 6 měsíců.

Zvládnu kurz i já, když jsem grafiku nikdy nedělal/a?

Kurz je ideální pro začátečníky i mírně pokročilé. Nebojte se, zvládne ho opravdu každý, který je běžným uživatelem počítače. Pokud jste personalista nebo kdokoliv ve firmě, kdo by rád využil sílu sociálních sítí a neví, jak si udělat profi grafiku, pak jste tu správě.

Budu mít na tvoření grafiky dost času? Už teď nevím, co dřív.

Je jasné, že zpočátku vám grafika vezme víc minut, ale jakmile si vytvoříte svůj rukopis a layout (ten vám může vytvořit i externista), pak budete mít post k inzerátu vytvořený hravě během 5 minut.

Je možné absolvovat kurz i naživo?

O této variantě přemýšlím, ale záleží na poptávce. Máte-li zájem o individuální kurz nebo celodenní kurz naživo, napište mi na martina@martinakolackova.cz.

Máte-li na mě nějaký jiný dotaz,

napište mi na martina@martinakolackova.cz, nebo volejte na číslo 702 003 934

PŘÍKLADY MOJÍ GRAFIKY 

DALŠÍ INSPIRACE PRO VYUŽITÍ GRAFIKY V PERSONALISTICE

Infografika, přání k narozeninám nebo k narození dítěte, pozvánky na společné akce, poděkování, vizitky,  jmenovky, prezentace, letáky, inzerce pro hledání nových kolegů, posty na Facebook, Instagram nebo Linkedin, obal na e-book (brožura o firmě, k benefitům, pro orientaci po nástupu apod.), koláže ze společných akcí a spousta dalších...

TĚŠÍM SE NA VÁS UVNITŘ KURZU

 Pojďme společně obléknout vaši grafiku do profi kabátu.  

Stačí jen kliknout a vyplnit objednávkový formulář.

Po zaplacení kurzu vám na uvedenou e-mailovou adresu dorazí přístupové údaje do členské sekce.

Share